Дівчинка добре вчилася, але батьки пиячили. Нові подробиці самогубства дитини на Закарпатті

На Закарпатті в селі Фанчиково повісилася 9-класниця Сабіна Ш.Місцеві жителі не можуть пояснити, що підштовхнуло дівчинку до самогубства. Деякі вважають, що причиною могли стати складні життєві обставини школярки, інші вважають, що виною всьому соціальні мережі.

Подруга Сабіни, дізнавшись про її смерть, опублікувала повідомлення, в якому натякнула, що незабаром теж може накласти на себе руки. Зараз цим питанням займається поліція.

Детальніше про трагедію читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

“Люблю, скоро буду”

Сабіна скоїла суїцид 3 березня, ця звістка рознеслася селом за лічені хвилини. Батьків у школах попереджали, що саме цю дату в соцмережах оголосили днем самогубств. Подружка дівчинки після цього написала: “Нехай земля буде пухом, люблю, скоро буду”.

Таке послання зробила подруга Сабіни, коли дізналася про її смерть

Це незабаром помітили дорослі. Зокрема, місцевий житель Сергій Волошин передав інформацію правоохоронцям.

“Дійсно, таке повідомлення від подруги загиблої школярки було. Поліція відреагувала, ми зв’язалися із сім’єю дівчинки. Зараз вона перебуває на нашому контролі, батьки попереджені про те, що дитині потрібно приділити якомога більше уваги”, – говорить OBOZREVATELречниця поліції Закарпатської області Анна Дан.

Одне з останніх фото Сабіни

Дівчинка добре вчилася, але батьки пиячили

У Фанчикові відразу ж згадали про те, що Сабіна була найкращою подругою 16-річної дівчини з таким же ім’ям, яка померла рік тому за загадкових обставин. Були чутки, що її нібито ґвалтував вітчим, а померла дівчина раптово – впала, коли йшла вулицею. Тоді у свідоцтві написали, що причиною стала пневмонія, але в це ніхто в селі не повірив.

“Вони дійсно дуже дружили. Але я не думаю, що нинішня смерть Сабіни Ш., моєї родички, пов’язана з трагічними подіями рік тому.Мені здається, що це все соціальні мережі. Наша Сабіна була дуже хорошою дівчинкою. Незважаючи на те, що її батьки неблагополучні й вони обоє п’ють, Сабіна відмінно вчилася в школі, була дуже розумною дитиною. Мені дуже шкода, що з нею таке сталося. Ніхто не зміг її вчасно підтримати і поговорити з нею”, – розповідає її далека родичка.

Сабіна була з бідної сім'ї

У селі родину загиблої дівчинки називають бідною навіть за місцевими мірками. Мама займається сезонними роботами в області, а батько працює на бізнесмена. У подружжя є город і невелике домашнє господарство. У них залишилися 11-річна дочка і старший син, який після 9-го класу залишив школу і пішов працювати, щоб допомагати батькам.

“Скільки з нею спілкувалася, ніколи нічого підозрілого не помічала. Вона була хороша і дуже акуратна дівчинка. Незважаючи на те, що сім’я живе дуже бідно, вона завжди доглядала за собою, була чисто одягнена. Сабіна поводилася адекватно, була ввічливою і привітною. Завжди допомагала своїм друзям чим могла”, – розповідає місцева жителька.

Останнє фото, яке дівчинка розмістила в ніч перед смертю

Винні соцмережі?

Але місцева жителька сумнівається, чи може смерть Сабіни бути пов’язана із соціальними мережами. “На жаль, у нас таке село, що чутки ширяться дуже швидко. І кожен придумує свою версію. Зокрема розповідали, що це сталося через якусь гру за типом “Синій кит”. Сподіваюся на поліцію, може їм вдасться роз’яснити, що із Сабіною трапилось, чому вона так вчинила. Якщо є винуватий, то він повинен бути покараний. Тому що Сабіна була, як янгол, я досі не можу повірити, що її немає”, – каже дівчина.

У поліції зазначають, що розглядають всі версії загибелі школярки.“Поки йде розслідування, ще чітко не встановлено причини загибелі. Розмовляємо з батьками, близьким оточенням дівчинки. Це неповнолітні, тому процес займе більше часу”, – пояснює спікерка обласної поліції Анна Дан.

Фото зроблено 1 лютого

Буквально за день до смерті Сабіна завела у Facebook ще одну сторінку. Всього тут можна побачити 4-5 її акаунтів. Є кілька профілів і в Instagram.

О 2:40 ночі 3 березня дівчинка виклала на новій сторінці дві свої фотографії, звичайні селфі. І чомусь написала, що тепер живе в Берегово. Це місто неподалік від її села. Чому дівчинка в будній день у такий пізній час сиділа в соцмережах – незрозуміло.

ЗакарпатПост