Схиляють до самогубства, щоб продавати акаунти: кураторка “групи смерті” розповіла про бізнес на підлітках

Куратори “груп смерті” шукають вразливих підлітків, яких можна схилити до самогубства, а потім продають свої акаунти в соцмережах.

Про це головний інспектор Департаменту кіберполіції Національної поліції Роман Сочка 11 березня сказав у прямому ефірі ток-шок “Право на владу” на телеканалі “1+1”, передає ТСН.

Під час ток-шоу продемонстрували запис із затриманою кураторкою “групи смерті”, на якому вона пояснює, навіщо схиляла дітей до самогубства. 

Кураторка: Раніше була така суїцидальна група і діти запам’ятали її назву. Відповідно вводили її у пошуковик. Так я отримала перегляди та підписників. 

ПоліцейськийДля чого вам був потрібен акаунт?

КураторкаЩоб продати його.

Поліцейський: Скільки у вас було підписників та переглядів?

Кураторка: 800 підписників та сім тисяч переглядів.

Поліцейський: Яке ставлення у вас до них було?

Кураторка: Хотіла їм просто допомогти. Щоб спілкування з батьками покращилось і все. 

Поліцейський:  Що трапилось з вашим акаунтом потім?

Кураторка: Я просто його продала.

Поліцейський: Ми знаємо цього чоловіка?

Кураторка: Ні

Поліцейський: За скільки ви його продали?

Кураторка: Суми не скажу. 

Поліцейський: Ви розумієте, що ви неправомірно вчинили свої дії?

Кураторка: Так, розумію. 

Інспектор Департаменту кіберполіції зазначив, що “групи смерті” уже нагадують бізнес. 

“Проаналізувавши техніку, яка була виявлена в цієї дитини, ті тексти, які вона писала іншим учасникам цих груп, я можу стверджувати, що вона давала їм завдання робити порізи. Шукати таких саме учасників, в яких є проблеми з батьками. Казала, що, дійшовши до останнього завдання, вони вивільняться. Вивільняться від тих страждань, які їх очікують на землі. Я хочу сказати, що участь цих дітей в таких подібних групах зумовлена, в першу чергу, відсутністю батьківської уваги. Це той основний чинник, який ми можемо констатувати внаслідок нашої діяльності та аналізу спілкування дітей з батьками, аналізу бесід з потерпілими, які встановлені працівниками департаменту кіберполіції. Та тим, що діти самі кажуть, що нам не вистачає уваги батьків”, – пояснив Роман Сочка.

Телефони довіри для дітей:

телефони довіри для дітей

ЗакарпатПост