Карантин – зручний привід для чиновників ховатися від людей, які шукають вирішення проблем

Кожна четверта редакція стикається з перешкодою журналістській роботі під приводом карантину. Про це на персональний сторінці в соціальній мережі Facebook пише голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Він зазначає, що журналісти місцевих ЗМІ скаржаться на закритість місцевої влади та вибірковість допуску на заходи під час пандемії COVID-19. Про це свідчать результати масштабного опитування редакторів і журналістів друкованих ЗМІ, проведеного Національною спілкою журналістів України в березні-квітні 2021 року, пишуть Українські новини.

На питання: “Чи стикалися ви з перешкодами для відвідування заходів за участю представників влади – під приводом карантину?”, – ствердно відповіли 47 з 244 чоловік, які взяли участь в опитуванні, або 20% учасників.

Ще близько 5% учасників відзначили, що журналістам їх редакції влада не повідомляє про проведення заходів.

Таким чином, щонайменше у 25% представників медіа під час карантину виникли проблеми з висвітленням діяльності органів влади.

У деяких областях журналістам обмежили вільний вхід в адміністративних будівель.

Недопущення журналістів на публічні заходи за участю представників влади під приводом дотримання протиепідемічних обмежень – ситуація, притаманна місцевої влади і в інших областях. Про такі факти повідомили в ході опитування журналісти.

“У постанові Кабінету міністрів про встановлення карантину та введення обмежувальних протиепідемічних заходів на території України не міститься заборони на роботу журналістів. Карантин не може бути підставою для непрозорої діяльності органів влади та перешкодою в роботі журналістів. Замість обмежень місцева влада могла б організувати свою діяльність так, щоб забезпечити відкритість суспільства. Недопущення, ігнорування або сегрегація журналістів створює неможливим громадський контроль за діями влади, створює підстави для зловживань “, – зазначає перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ.

ЗакарпатПост