У сезон цвітіння сакур Ужгород відвідали близько 60 тисяч туристів. ВІДЕО
До 60-ти тисяч туристів відвідали Ужгород за два тижні під час сезону цвітіння сакур. Про це нині розповів начальник управління економічного розвитку міста Павло Логвінов. Дерева почали розпускатися з другої половини квітня. До міста приїжджали туристи з інших областей України.
Туристка з Рівного Мирослава Даць із чоловіком та двома доньками Анастасією та Ганною гуляють в Ужгородському замку, пише Суспільне.
“Тільки той рік пропустили через карантин, а так щороку ми їздимо, — розповіла жінка. — Цьогоріч, не дивлячись на карантин, ми вирішили їхати обов’язково. Їздимо по замках, їздимо по Закарпаттю, діти задоволені, бо цвітуть сакури. Їх дуже багато, дуже пишний цвіт, це неймовірна краса”.
Туристичний бум припав на великодні свята
Загалом Закарпаття з часу виходу з “червоної” зони, тобто з 11 квітня, відвідали близько 150 тисяч людей, — розповів туризмознавець Федір Шандор.
“Через перехід Закарпаття до жовтої зони, туристи ринули на 100 відсотків порівняно з минулим роком. Бум припав на великодні та травневі свята. Причому це було не лише на вихідні, а й у будні дні. Для нас це приємно”, — сказав Шандор.
З його слів, згідно зі статистикою, номери готелів були заповнені на 75-80%.
Керівниця одного з готелів міста Тамара Готра розповіла: впродовж травневих свят всі 44 номери їхнього готелю були зайняті.
“Ці останні кілька травневих вихідних вперше за останні карантинні півтора роки були завантажені на 100 відсотків, — розповіла готельєрка. — Тобто ми мали туристів проживаючих, ми бачили туристів на вулицях нашого міста. Сакури нам допомогли, травневі та Пасха нам допомогли, і ми раді що турист до нас повернувся. Наразі в нас зайняті лише кілька номерів, але зараз робочий тиждень, а на вихідні чекаємо”.
В готелях міста зупинялось 1,5 тисячі людей щодоби
В Ужгороді є близько ста готелів та хостелів, за словами начальника управління економічного розвитку міста Павла Логвінова. За його словами, зупинялися там близько 1,5 тисячі людей на добу.
“Велика кількість саме екскурсантів, тих людей, які залишалися на території міста менше, як одну добу – тому вони не потрапляють в офіційну статистику, — розповів він. — Кожен такий відвідувач витрачає тут кошти, тому це вигідно і місту, і нашим підприємцям, які надають послуги з харчування. Вони були теж завантажені під час традиційних днів відвідування цвітіння сакури”.
За словами Павла Логвінова, за перший квартал цього року бюджет міста одержав 110 тисяч гривень туристичного збору.