В Україні проведуть перепис населення: коли і скільки виділять грошей

В Україні у 2023 році планують провести перепис населення. Раніше в Кабміні повідомили, що перерахунок українців обійдеться бюджету в 7,26 млрд грн. При цьому Всеукраїнський перепис населення на основі використання даних нацреєстрів може статися вже в 2030-му.

Про це повідомив міністр Кабміну Олег Немчінов в ефірі програми “Гостре питання” на OBOZREVATEL TV. “Ми готуємо плановий перепис населення на 2023 рік. Він мав відбутися в 2020 році, але через пандемію ми змушені були його перенести, всі кошти було перенесено до фонду подолання коронавірусної інфекції. У 2023-му сподіваємося провести традиційний перепис, уже з елементами цифрової, а якщо будуть норми ООН, то у 2030 році зможемо говорити, що є велика амбітна мета провести перепис реєстру”, – сказав він.

Раніше перерахувати все населення України хотіли в 2020 році. На це планували витратити 3,43 мільярда гривень. Однак із початком пандемії COVID-19 стало зрозуміло, що захід доведеться перенести на більш пізній термін.

Зазначається, що останній Всеукраїнський перепис проводився в 2001 році. З того часу внаслідок природних демографічних і міграційних процесів, а також впливу економічних чинників, склад населення змінився як кількісно, так і якісно.

Для підготовки і проведення перепису передбачається залучити понад 98 тисяч тимчасових співробітників.

ЗакарпатПост