В Україні активізувалися шахраї, що діють від імені ПриватБанку: нові схеми “розводу”

У ПриватБанку попереджають клієнтів про нову схему шахрайства, яка використовує фейковий сайт із логотипом банку. Зловмисники заманюють у шахрайський проєкт пропозицією високого доходу.

Зареєстрований невідомими особами в США сайт p-invest.site незаконно використовує логотип і айдентику банку, повідомила пресслужба українського фінустанови. Як повідомили фахівці з кібербезпеки ПриватБанку, цей сайт є на 100% шахрайським, пише Обозреватель.

На шахрайському сайті використовують посилання на неіснуючі інвестиційні проєкти, обіцяють високу прибутковість від імені реальних компаній без їхньої згоди, незаконно використовують айдентику банку та інших юридичних осіб.

“Злочинці заманюють українців, пропонуючи їм високий дохід і участь у схемі, яка властива суто шахрайській фінансовій піраміді. Також вони застосовують соціальну інженерію”, – ідеться в повідомленні ПриватБанку.

Зазначається, що банк звернувся до відповідних правоохоронних органів із заявою для припинення діяльності шахраїв.

“Про злочинний характер схеми свідчить і односторонній канал зв’язку в проєкті – після заповнення форми людиною оператор шахрайського центру виходить на зв’язок для “відпрацювання” клієнта”, – підкреслили представники фінустанови.

Про інше шахрайство, пов’язане з ПриватБанком, повідомила журналістка OBOZREVATEL Лілія Рагуцька.

За словами жінки, їй подзвонили і відрекомендувалися службою безпеки банку. Далі розповіли, що в її онлайн-додаток намагалися увійти з Харкова. Шахраї знали особисті дані жінки, місце її перебування, адресу рідної домівки.

Насторожила українку інтонація нібито співробітника служби безпеки банку. Той виявляв нетерпіння і весь час говорив без угаву.

“Коли ж він почав мене переконувати завантажити додаток для дистанційного керування телефоном – “будемо вимикати два пристрої, з яких заходили у ваш кабінет”, – усе стало зрозуміло. Гугл і оператор гарячої лінії мої висновки лише підтвердили”, – зазначила жінка.

ЗакарпатПост