Довели: закарпатці боргують за газ майже 58 млн грн. Із людьми судяться газовики

За інформацією АТ «Закарпатгаз», станом на сьогодні закарпатці заборгували за послугу з розподілу (доставки) газу майже 58 млн грн. В окремих випадках оператор газорозподільних мереж змушений стягувати борги через суд. У поточному році подано до суду 4 тис заяв на загальну суму майже 10 млн грн.

Рухоме та нерухоме майно, а також кошти боржника можуть бути арештовані виконавчою службою. Після задоволення судового позову державні виконавці отримують інформацію про банківські рахунки боржника. Державний виконавець вносить постанову про стягнення боргу до електронної системи і банківська установа блокує відповідну суму на рахунку боржника вже за годину. Відтак, кошти стягуються із зарплати, пенсії, стипендії, чи іншого джерела прибутку. Інформація про відкрите виконавче провадження міститься в реєстрі боржників.

«До даної суми боргу додаються витрати виконавчого провадження. Це 10% від суми, що підлягає до стягнення. Тобто якщо борг становить 10 тис грн, то виконавчий збір становить 1 тис грн на користь державного бюджету боржник зобов’язаний сплатити у зв’язку з відкриттям виконавчого провадження за невиконання ними рішення суду у встановлені строки», — пояснивзаступник начальника Ужгородського міського відділу державної виконавчої служби Максим Венжега.

«Вчасна оплата за послугу розподілу природного газу є гарантією безпеки проживання в наших оселях та гарантією функціонування газорозподільних систем», — зазначила начальниця відділу з продажів АТ «Закарпатгаз» Вікторія Самойлова.

За її словами, у період дії карантину боржників дійсно не відключають від газопостачання за борги. Однак, це не привід не платити за розподіл газу. Тому підприємство має право вимагати погашення боргу у судовому порядку.

Аби не допустити збоїв у роботі системи, слід якнайшвидше розрахуватися за послугу з розподілу газу.

Пресслужба АТ «Закарпатгаз»

ЗакарпатПост