Перечин сповіщав дозорним Невицького замку про небезпеку
Перечин, як населений пункт сформувався у період першої літописної згадки по Невицький замок – 1317 року. Давній торговий шлях до замку пролягав саме через Перечин. Саме прашниця, або перич, тобто пилюка сповіщала замкових дозорних про наближення ворогів. Справа в тому, що здавна село поділяли на дві частини — «верхній кінець» та «нижній кінець». Нижню частину іменували прашницею, тобто висушеним болотом, яке при пересуванні по ньому значної кількості людей чи худоби здіймало велику, далеко видиму куряву. Отож дозорцям ця «перич» давала сигнал про наближення можливої небезпеки, пише газета ЯСНО.
Тож за однією з версій саме через це Перечин отримав таку назву.
Проте існує і багато інших теорій щодо назви. Наприклад, від прізвища землевласника — магната Переча. Дехто вважає, що від слова «перечити» (вирішувати спірні питання між мешканцями сусідніх сіл), або ж від «перечиняти» (заново переробляти), чи від «перечинь», тобто перетину двох річок – Ужа і Тур’ї.
Якби там не було, але, незважаюи на те, що населений пункт, як і все Закарпаття протягом тривалого часу належав до Угорщини та Австро-Угорщини, назву Перечин має точно слов’янського походження, а кожна з версій має право на самостійне існування • Цілу статтю читай у свіжому номері газети ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! ЗакарпатПост