Найкрасивіші місця на Закарпатті, які варто відвідати цієї осені. Орнітологічний заказник «Соколові скелі»
Осінь – пора особлива, романтична. Уже немає спеки, але ще й не дуже холодно. Саме час для подорожей. На Закарпатті восени дуже гарно, ліси стають просто казковими, струмки, ріки та водоспади повноводними, а ще й грибів довкола сила-силенна. Чим не привід, аби їх побачити, сфотографувати, активно відпочити та насолодитися краєвидами? Газета ЯСНО зібрала найкрасивіші місця, які варто побачити цієї осені на Закарпатті.
Орнітологічний заказник «Соколові скелі»
Орнітологічний заказник «Соколові скелі» – одна з наймальовничіших заповідних зон Карпат. На охоронній ділянці букових і хвойних лісів гніздяться багато рідкісних видів птахів. Вертикальні скелі заселені хижими птахами, більшість із яких занесено до Червоної книги України. Розташований у Перечинському районі, неподалік від села Липовець.
Площа 605,6 га. Створений 1978 року.
Прогулюючись серед дикої природи «Соколових скель», можна збирати ягоди, гриби і милуватися польотами птахів над головою. Неподалік від заповідника розташовані знамениті Лумшорські водоспади на річці Туричка. А купання в лумшорському чані може придати відпочинку особливої пікантності. Серед птахів, що населяють заповідник: орлан-білохвіст, беркут, орел-карлик, стерв’ятник, змієїд, сокіл-сапсан, пугач, сичик-горобець.
Кажуть, що колись граф Шенборн, який дуже любив полювання, саме сюди їздив шукати собі соколя, яких приручав і навчав тонкощів справи. За легендою, одна мати-соколиха, від якої він хотів украсти пташеня, напала на нього і він полетів зі стрімкої скелі донизу. Уцілів лише дивом. Виходив його дід-знахар, що мешкав у цих місцях. Він змусив графа покластися, що більше ніколи не турбуватиме тутешніх птахів, інакше наступного разу точно загине і справді свого слова дотримав. Хоч на полювання ходив і надалі, але волелюбних соколів більше не чіпав • Повний текст читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! • ЗакарпатПост