Щур-сапер, що має золоту медаль за героїзм, вийшов на пенсію
Вчені давно виявили, що деякі види гризунів можна використовувати для пошуку мін і снарядів, що залишилися в землі. Їх навчають реагувати на певні хімічні сполуки, які містяться у вибухових речовинах, і завдяки цьому вони ігнорують звичайний металобрухт. Знайшовши вибухівку, вони починають рити землю, тож до робіт вже підключаються сапери, інформує Ukr.Media.
Самець гамбійського хом’якового щура на прізвисько Магава протягом року «відвідував школу» при організації Apopo, яка базується в Танзанії і з 1990-х років навчає тварин шукати міну. Отримавши сертифікат, він приступив до роботи в Камбоджі і за свою п’ятирічну кар’єру виявив 71 міну і ще десятки снарядів, що не розірвалися.
Магава важить 1,2 кг і має довжину 70 см. Цей вид щурів крупніший багатьох інших, але все одно цих габаритів не достатньо, щоб міна зреагувала. Чотирилапий сапер здатний обшукати поле розміром з тенісний корт всього за 20 хвилин; у людини з металошукачем це займає від одного до чотирьох днів. У вересні минулого року Магава отримав Золоту медаль PDSA, яку називають “Георгіївським хрестом для тварин”, ставши першим щуром, удостоєним цієї нагороди.
Зараз Магаві — сім років, і для щурів це похилий вік. Куратори прийняли рішення, що йому пора на пенсію. Нещодавно група молодих щурів отримала сертифікат і незабаром приступить до пошуку мін в Камбоджі. Магава залишиться на своєму посту ще кілька тижнів, щоб допомогти новобранцям освоїтися.
Відтоді, як до їх пошуків стали залучати гризунів, ті знайшли більше 60 000 мін і снарядів, що не розірвалися, очистивши територію площею близько 25 мільйонів квадратних метрів • Більше цікавого читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! • ЗакарпатПост