13-річному Максиму пересадили серце. Рідним донора дякували навколішках

У родині 13-річного Максима Давидюка з Волині, якому днями львівські медики пересадили серце, уже були трагедії: від спадкової хвороби у нього раніше померло двоє братів. Одному з них навіть свого часу робили пересадку, але він не пережив операцію, пише газета ЯСНО.

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Про це йдеться у сюжеті Вікон.

Нагадаємо, 21 вересня у Львові медики пересадили серце 13-річному хлопчику з Волині. Також того ж дня від цього ж донора вдалося пересадити легені, нирки і планують пересадку рогівки ще одному реципієнту.

Хлопчик отямився і розповів, що мріє якнайшвидше повернутися додому. А ще – зареєстрував акаунт у інстаграм і хоче мати багато підписників.

Як йдеться у сюжеті, від хвороби серця в родині Давидюків із села Зарудці уже померло двоє хлопчиків – братів прооперованого Максима. Спадкова хвороба, від якої вони померли, Максимові дала про себе знати у липні.

«Ввечері ми дізналися, що є серце для нашої дитини. Це єдиний шанс», – розповідала напередодні операції мама хлопчика.

Батьки на операцію погодилися, але дуже боялися: брат Максима після такої операції в Білорусії, де їх виконують давно й багато, так і не отямився. А в Україні досі сердець дітям навіть не пересаджували.

Натомість перед операцією кардіохірурги були налаштовані позитивно. Для цього вони останні два роки стажувалися у Польщі, цього дня з ними був і їхній вчитель.

Операція тривала з 9 ранку, працювали команди з чотирьох медзакладів. Донором став 54-річний чоловік зі Львівщини, який помер від інсульту. Також того дня медики пересадили легені, нирки і незабаром планують пересадку рогівки від цього ж донора.

Померлого, родичі якого погодилися на забір органів, проводжали коридором пошани і віддали останню шану в операційній. І вже за кілька годин пересаджені легені наповнилися повітрям, а серце уже в тілі Максима, почало битися.

Коли ж медики вийшли повідомити батькам про результати операції – родина не стримувала сліз. Здавалось, вони спершу не вірили, що все минуло успішно. А коли прийшли до тями, і батько, і мати стали перед рідними донора на коліна.

«Хочемо подякувати, бо на такий крок не кожен піде», – не стримував сліз батько хлопчика.

Загалом для України операції, які медики провели цього дня – унікальні. До них роками готувалися найкращі хірурги, тож і самі медики не стримували емоцій, адже їм вдалося врятувати кілька життів • Більше цікавого читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! • ЗакарпатПост