Службова недбалість, що спричинила масштабне забруднення ґрунтів і понад 34 млн грн збитків – на Закарпатті підозрюють експосадовця товариства

За процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури колишньому головному інженеру ТОВ «Прикарпатзахідтранс» повідомлено про підозру у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

За інформацією слідства, протягом 2018-2019 років, унаслідок часткового демонтажу підземних резервуарів нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок», через неналежне виконання службовцем своїх посадових обов’язків допущено потрапляння нафтопродуктів у ґрунти. Йдеться про територію розташування платформи об’єкту в межах с. Росош на Свалявщині.

Висновком експерта підтверджено наявність забруднення на території площею понад 10 тис. кв. м, де вміст нафтопродуктів у ґрунті майже в сотню разів перевищував допустиму норму. На іншій ділянці – площею понад 8 тис. кв. м – забруднення перевищувало фонові показники у майже 300 разів. Речовини, що просочились до ґрунтів, класифікують як надзвичайно небезпечні. Завдана екологічній безпеці шкода, за результатами експертизи, склала понад 34 млн грн.

Забруднення сталося під час виконання земляних робіт на платформі нафтопродуктопроводу. При цьому діючий на той момент головний інженер товариства не вжив необхідних заходів для своєчасної і належної утилізації відходів нафтопродуктів та їх знешкодження.

Крім цього, триває досудове розслідування за фактом безпосереднього забруднення вищевказаної земельної ділянки. Слідство здійснюють співробітники Управління СБУ в Закарпатській області за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду, повідомляє пресслужба Закарпатської обласної прокуратури.

ЗакарпатПост