У будинку сімейного типу знущаються над дітьми: морять голодом та ламають ребра

На Харківщині до лікарні з переломом ключиці та іншими травмами потрапила семирічна вихованка дитячого будинку сімейного типу. За твердженням місцевого блогера, дітей у цьому будинку “виховують” битами. Ситуація викликала такий резонанс, що до справи одразу долучилася омбудсменка. Самі ж прийомні батьки стверджують, що вони ні до чого, а дитина “влаштувала скандал”, пише газета ЯСНО.

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Докладніше про резонансну справу читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

У лікарню з переломом та синцями

Про страшну ситуацію розповів у своєму Telegram-каналі блогер Женя Зуб. За його словами, дитину “покарали” через порвану книгу.

“Історія така. У селищі Слатине є будинок сімейного типу, в якому проживає мама Маслієва Ганна, тато та 8 прийомних дітей віком 1-3 роки і старші. Сім’я живе на грошову допомогу для прийомних дітей. Найстарша дочка 2014 року народження два дні тому порвала книгу, за що була покарана – наслідок на фото. Вчора дитина не послухала маму, тато схопив дівчинку і, с*ка, сильними обіймами зламав дитині ключицю, – повідомив Зуб.

За словами волонтера, вихованці дитячого будинку не можуть підійти до холодильника та взяти їжу, бо це вважається крадіжкою. “Дітей за це карають битою. І найсумніше, що соціальні служби Дергачівського району знають про ситуацію (і не хочуть забирати дітей – кажучи, що це зразкова сім’я)”, – стверджує він.

На думку Зуба, засмучує те, що ні поліція, ні прокуратура не можуть забрати дітей у сім’ї, а лише соціальна служба. Однак якщо це станеться, то “треба порушувати на батьків кримінальну справу”. Утім із лікарні, куди потрапила постраждала дівчинка, їх відпустили додому – цей момент Зуб зняв на відео.

Соцслужба запропонувала парі взяти дітей

У сім’ї 49-річних Євгена та Ганни Маслієвих виховуються вісім дітей – від 7 місяців до 10 років.

У мережі щодо цієї родини дуже мало інформації, що досить нетипово – зазвичай таким сім’ям допомагають. Єдиний такий приклад ми знайшли на сторінці харківської волонтерки Ганни Борисенко.

Жінка розповіла, що два роки тому в її знайомого військового льотчика, офіцера, трапилося лихо: брат зі своєю дружиною загинули в автокатастрофі. У них залишилися діти – чотирирічні хлопчики-двійнята.

“І Євген Миколайович, так звати мого знайомого, зі своєю дружиною усиновили дітей брата. У Харкові їм стало тісно тулитися в квартирі, тому що у них ще свої дві дитини, і вони продали квартиру, купили в передмісті гарний будинок із великою ділянкою”, – розповіла вона.

За словами Борисенко, Євген Маслієв вийшов на пенсію за вислугою років і збирався піти працювати до школи. “Але рік тому до них звернулися соціальні служби з пропозицією відкрити дитячий будинок сімейного типу (мабуть, побачили, що в них непогано вдається справлятися з усиновленими дітьми, та й житлоплоща дозволяє). Вони довго думали, якраз ще гримнула ця пандемія… Але вони зважилися. Пройшли навчання, оформили всі документи. І ось нарешті недавно відчинили двері для малюків. Їм дали зовсім крихіток (Боже, дай їм сил)”, – написала Борисенко.

На своїй сторінці в Instagram вона звернулася до підписників із проханням допомогти сім’ї, оскільки “допомога (на дітей. – Ред.) ще на стадії затвердження, просять почекати “кілька місяців”: “А за що годувати та одягати дітей? А їх ні мало ні багато вісім (не рахуючи двох своїх). Меценатами поки що не встигли обзавестися, тому їм зараз доводиться здавати вироби в ломбард, щоб хоч якось викрутитися”.

Зібрані речі жінка відвезла додому Маслієвим та виклала відеозвіт візиту до дитячого будинку сімейного типу.

Умови дійсно дозволяють комфортно розміститися та жити такій кількості дітей (двоповерховий будинок), але тепер питання у “методах виховання”.

Справа дійшла до омбудсмена

Ситуація із постраждалою дитиною викликала такий резонанс, що до справи долучилася уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

На своїй сторінці у Facebook вона повідомила, що обурена фактом побиття малолітньої вихованки дитячого будинку сімейного типу.

“З метою вжиття невідкладних заходів реагування щодо захисту прав та інтересів дітей-вихованців, зокрема їхнього права на гідне ставлення та захист від насильства, звернулася до Служби у справах дітей Харківської обласної державної адміністрації та Головного управління Національної поліції у Харківській області”, – написала вона.

Наразі ця справа перебуває на контролі омбудсмена.

Дитина не їла кілька днів?

За інформацією джерел OBOZREVATEL у поліції, прийомна мати семирічної дівчинки під час допиту заявила, що та “часто влаштовувала конфлікти”. А 3 листопада обідньої пори жінка нібито намагалася нагодувати доньку, бо та відмовлялася від їжі кілька днів (!), проте дівчинка вибила тарілку з рук та “влаштувала скандал”.

“Жінка повідомила, що відчинила вікно подихати повітрям, бо погано почувалася, а в цей час дівчинка почала кричати і збиралася кинутися з вікна. Тому Маслієва схопила її за руку, шию, щоб зупинити. Після цього дитина побігла до сходів, які ведуть з другого поверху, де спіткнулась і впала. Але наголошую, це версія прийомної матері”, – розповіло наше джерело.

Як все відбувалося насправді, має розібратися слідство.

Поліція відкрила два кримінальні провадження, чиновники – у глухій обороні

Правоохоронці вже відкрили два кримінальні провадження.

“За цим фактом слідчими порушено кримінальне провадження за ч. 1 ст. 121 (Умисне тяжке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від 5 до 8 років позбавлення волі. Також порушено кримінальне провадження за ч. 2 ст. 367 (Службова недбалість) УКУ, санкція якої передбачає від 2 до 5 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років”, – розповіли в поліції Харківської області.

За інформацією OBOZREVATEL, друге провадження відкрито щодо співробітників соціальної служби. Зважаючи на все, саме цей факт заважає чиновникам відповідати на запитання наших журналістів.

У службі у справах дітей Дергачівської міської ради відмовилися коментувати ситуацію, аргументуючи, що це у компетенції начальника. Однак із керівником служби Мариною М’ячиковою зв’язатися так і не вдалося.

А заступниця Дергачівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради протягом двох днів говорила співробітникам OBOZREVATEL, що зайнята та просила передзвонити. Потім, з огляду на все, і зовсім внесла редакційний номер до чорного списку • Більше цікавого читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! • ЗакарпатПост