В Ужгороді скинули у річку 8-метрову менору. Поліція розслідує обставини

Менору, яку встановили до єврейського свята Хануки біля будівлі обласної філармонії, 5 грудня виявили в річці. Інформацію про це Суспільному підтвердила речниця Нацполіції Закарпаття Ганна Дан.

За її словами, повідомлення в поліцію надійшло близько 15-ї години.

“Представники єврейської громади зателефонували в поліцію. Наразі поліція встановлює всі обставини події та вивчає записи з камер відеоспостереження”, — розповіла Ганна Дан.

Помічник головного рабина Закарпаття Вінгельма Менделя Дмитро повідомив Суспільному: “Подзвонили комунальники о 14:20 й сказали, що менора лежить уже в річці. Через півгодини викликали поліцію та ДСНС й витягли її. Учора ввечері вона ще була на місці. Зараз встановили тимчасову менору для запалювання останньої свічки”.В Ужгороді скинули у річку 8-метрову менору. Поліція розслідує обставиниСуспільне Закарпаття

“Було кілька років тому таке з менорою, коли перевернули біля Філармонії. Тут тільки ужгородців близько 20. Люди запалять останню восьму свічку на тимчасовій менорі, яка простоїть тут до завтра”, —розповів головний рабин Ужгорода та Закарпаття Вільгельм Менахем-Мендель.

Представники єврейської громади встановили біля філармонії тимчасову менору. Зібралися о 18:30 близько 10 людей і запалили 8-у свічку. Серед них і представник єврейської громади на Закарпатті Юрій Галберт. Він розповів: “Я випадково побачив це, я просто проходив десь 3 години тому. Вона вже була там внизу кинута, але мої друзі кажуть, що вона навіть у ріці була. Я думаю, що такі справи роблять уночі швидше за все. Ужгородці, на мій суб’єктивний погляд того зробити не могли. Вже чув, що це в Україні декілька таких випадків. Мабуть це скоординовано було якимось чином. Ці питання хотілося би знати відповідь від правоохоронних органів”.В Ужгороді скинули у річку 8-метрову менору. Поліція розслідує обставиниСуспільне Закарпаття

За словами Ганни Дан, в поліції відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.296 ККУ, тобто Хуліганство. Санкція статті передбачає до 5 років обмеження волі.

Менору, яку витягли з води, за словами рабина Вінгельма Менделя, відновлять й використають для свята Хануки в наступному році.

В Ужгороді скинули у річку 8-метрову менору. Поліція розслідує обставини

ЗакарпатПост