Народила двох дітей-альбіносів і не могла повірити своєму щастю

Такий рідкий збіг в одній родині! • Цілу статтю читай у газеті ЯСНО •

Патриція Вільямс стала щасливою мамою двох діток-альбіносів. Всього в їхній родині 4 дитини. Коли народилася перша біловолоса дитинка з блакитними очима і блідою шкірою, батьки не могли повірити своєму щастю. Волосся новонародженого малюка переливалося на сонці, як платина, інформує Ukr.Media.

Коли вони принесли сина додому, то помітили, що при яскравому світлі малюк і зовсім закривав очі і відмовлявся відкривати. А іноді його очі, навпаки, “бігали”. Тато дитини навіть пожартував: “він ніби зосереджено дивиться чемпіонат з тенісу”.

Через два місяці батьки вирішили знайти в інтернеті, що означають всі ці ознаки. Батько сімейства відразу ж виявив відповідь: «біле волосся, білі брови, бліда шкіра, бігають очі”… наш син — альбінос!». Батьки негайно подзвонили своєму педіатру і, описавши ознаки дитини, почули вигук доктора: «як же я могла це упустити!»…

Вже на прийомі у лікаря з’ясувалося, що малюк раніше не відкривав очі у доктора через занадто яскраве освітлення. Педіатр, тим часом, записала батьків на прийом до фахівця з генетики і окуліста. Спеціаліст з генетики відразу ж підтвердив, що у дитини шкірно-очний альбінізм 1 типу. Цей тип альбінізму характеризується наступними ознаками: бліда шкіра, біле волосся і брови, ністагм («бігають очі»), блакитні очі. Мама, тим часом нічого не знаючи про альбінізм, задала перше питання, яке у неї виникло: “а хіба в альбіносів не червоні очі?». Фахівець з генетики розсміявся і сказав, що єдина відома йому істота на Землі з червоними очима — це щур.

Потім він пояснив, що це є генетичною особливістю, а також що обидва батьки є носіями даного гена. Окуліст же підтвердив наявність у дитини ністагму і просвічування (пігменту в райдужці мало, судини просвічують, а при певному світлі дуже помітна червоність). Також він сказав, що через ці особливості малюк, швидше за все, не зможе отримати водійські права в майбутньому.

Перший рік життя був непростим ще й тому, що малюк привертав до себе дуже багато уваги оточуючих. Люди, зазвичай, не обізнані про особливості дітей-альбіносів, а тому задають багато питань (і часом не тактовних). Також, через підвищену чутливість очей до світла, батьки могли гуляти з малюком на вулиці тільки рано вранці або ввечері, на заході.

Після появи на світ першого малюка з альбінізмом, батьки зрозуміли, що у них є висока ймовірність народження наступних дітей з тим же геном. Однак третій малюк народився шатеном з карими очима (перша дитина також була без альбінізму). А ось четвертий малюк з’явився на світ також з білосніжним волоссям! Радості батьків не було меж.

Спочатку батькам було непросто звикнути до незвичайного режиму (запас сонцезахисних окулярів, сонцезахисні креми, капелюшки перед виходом на вулицю), але з часом це стало їх рутиною.

Зараз батьки намагаються виховувати малюків так, щоб вони не соромилися своєї особливості. Навпаки, старший малюк може без сором’язливості постояти за себе і спокійно пояснити «злим дітям на вулиці», чому у нього біле волосся і «бігають оченята».

Найголовніше ж — що всі дітки здорові, а їхні батьки — шалено щасливі! • Повний текст читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! • ЗакарпатПост