В Україні майже 40% безробітних, — опитування групи «Рейтинг»
Згідно з опитуваннями групи «Рейтинг», серед тих, хто мав роботу до війни, продовжують працювати 59% (у березні таких людей було 46%).
• Більше інформації у Telegram https://t.me/zakarpatpost та Інстаграм @zakarpatpost
ПІСЛЯ ВІЙНИ ПЛАНУЄ Повернутись 46% БІЖЕНЦІВ
Кожен п’ятий українець змушений був змінити місце проживання. Тобто 205 дорослих переїхали в інші міста чи країни через війну. Цей показний незмінний з березня 2022 року. Найбільше виїхало людей зі сходу — 58%, серед них третина — молодь, пише ВК
У квітні менше стало тих, хто хоче повернутись додому — – 29% до 22%, але стало більше них, хто хоче повернутись, проте — пізніше з 24% до 31%.
Після завершення війни додому збирається 43% біженців.
ЗРОСТАЄ КІЛЬКІСТЬ ТИХ, ЩО МАЮТЬ РОБОТУ
— серед тих, хто мав роботу до війни, продовжують працювати 59% (у березні таких було 46%),
— зросла кількість тих, хто працює у звичному режимі (з 23 до 32%).
— 24% працюють частково або віддалено, а 3% — почали працювати на новій роботі. Найбільше тих, хто зараз працює, серед мешканців західних та центральних областей (близько 60%)
— серед мешканців півдня працюють 52%, сходу — близько 40%. Поступове відновлення зайнятості спостерігається у центрі, на півдні та сході. Натомість на заході з початку квітня ситуація стабілізувалася.
У КВІТНІ СТАЛО НА 13% МЕНШЕ БЕЗРОБІТНИХ
39% з тих, хто мав роботу до війни, досі не мають роботи (у березні було 53%, на початку квітня — 41%).
Половина опитаних (54%), котрі втратили роботу на час війни вірять, що зможуть повернутися на попереднє місце праці. 40% — не вірять. Найбільше останніх — серед мешканців сіл, старших опитаних та жінок.
Дві третини респондентів, котрі втратили роботу внаслідок війни, готові змінити місце роботи. 58% респондентів не проти перекваліфікуватися на іншу професію, а 49% — готові працювати в іншому регіоні країни. Найбільше тих, хто готовий змінити свій фах та місце роботи серед мешканців східних регіонів.
ДВІ ТРЕТИНИ НАСЕЛЕННЯ ПІДТРИМУЮТЬ МОБІЛІЗАЦІЮ
Ставлення до мобілізації показове: 70% підтримують можливу мобілізацію чоловіків призовного віку певних професій для відбудови країни замість служби в армії. Не підтримують — 6%
БІЛЬШ НІЖ ПОЛОВИНА УКРАЇНЦІВ САДЖАТИМЕ ГОРОД
56% зазначили, що мають земельну ділянку і планують садити город цього року, ще 9% — не мають власної землі, але також планують садити у родичів, знайомих. Лише 8% зазначили, що мають город, але садити нічого не будуть. Ще чверть — не мають ділянки. Найбільше тих, хто садитиме городи, серед мешканців заходу та центру. Серед селян таких 83%, мешканців малих міст — 65%, обласних центрів — 50%.
ТІЛЬКИ ТРЕТИНА ГРОМАДЯН ВІДВІДУВАЛИ ЦЕРКВУ НА ВЕЛИКДЕНЬ
Третина українців відвідували церкву на Великдень, а 67% — не відвідували. Це вищий показник аніж в час першого карантину (квітень 2020), але нижчий ніж був до 2020 року. Найбільше тих, хто був у церкві на Великодні свята серед мешканців західних областей та сільського населення.
Як показало опитування групи «рейтинг» 91% українців «за» вступ країни до ЄС.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»
ЗакарпатПост цілодобово бореться на інформаційному фронті у ці складні часи, і зараз, як ніколи, ми потребуємо вашої підтримки. Під час війни ми втратили рекламу, а отже основну частину прибутків, спрямованих на те, щоб доносити вам оперативно найсвіжіші новини. Підтримайте сайт ЗакарпатПост фінансово. Одержувач: ТОВ «ЯСНО МЕДІА», Рахунок: UA163052990000026000003605115, ЄДРПОУ 43832020, ПриватБанк, призначення платежу: “Інформаційні послуги”.