“Азову” нині 8 років. Що відомо про одних із кращих воїнів України

Батальйон «Азов» створений 5 травня 2014 року у м. Бердянськ як батальйон патрульної служби міліції особливого призначення (БПСМОП) МВС на підставі рішення Міністерства внутрішніх справ України.

ЯСНО – газета, яку хочеться читати!

• Вподобай нас в Інстаграм @zakarpatpost

17 вересня 2014 року наказом міністра внутрішніх справ України батальйон «Азов» було реорганізовано та розширено до складу полку міліції особливого призначення «Азов» МВС. Про це йдеться на сайті батальйону АЗОВ

11 листопада міністром внутрішніх справ України було підписано наказ про переведення полку «Азов» до складу Національної гвардії України з подальшою до комплектацією його до бойового стандарту бригад Національної гвардії. Сьогодні підрозділ «Азов» – це окремий загін спеціального призначення «Азов» військової частини 3057 Національної гвардії України.

Ведення бойових дій:

У складі МВС України підрозділ «Азов» брав участь у військових операціях на території проведення Антитерористичної операції (АТО), Операції об’єднаних сил (ООС), а також по всій Україні:

Після створення батальйон міліції «Азов» проводив тренування у Запорізькій області поблизу м. Бердянськ та здійснював патрулювання території навколо м. Маріуполь.

07 травня 2014 р. терористи з автоматичної зброї обстріляли автобус батальйону міліції «Азов» поблизу селища Мангуш. Було поранено водія. Одного з нападників було убито, ще двох взято у полон, серед них «міністр оборони» терористичної організації так званої «Донецької народної республіки» Ігор Хакімзянов.

09 травня 2014 р. військовослужбовці батальйону міліції «Азов» брали участь у визволенні від терористів захопленої будівлі міського відділу міліції у м. Маріуполі.

12 червня 2014 р. військовослужбовцями батальйону міліції «Азов» у м. Маріуполі був затриманий один з ватажків терористів так званої «Донецької народної республіки» Олександр Фоменко.

13 червня 2014 р. військовослужбовці батальйону міліції «Азов» за підтримки частин Національної гвардії та Збройних сил України звільнили Маріуполь від терористів так званої «Донецької народної республіки». Терористи втратили 3 убитими, 17 пораненими і 38 було затримано.

30 червня 2014 року військовослужбовці батальйону «Азов» затримали сотника проросійського Бердянського козацтва Ігоря Гуськова, який є пособником одного з ватажків терористів на Донбасі – росіянина Ігоря Гіркіна.

Від початку липня 2014 року військовослужбовцями підрозділу проводяться операції з перекриття каналів постачання зброї терористів на території Донеччини. Станом на 06 липня узбережжя Азовського моря у Донецькій області повністю контролюється силами батальйону, здійснено встановлення блокпостів.

12 липня 2014 року військовослужбовцями батальйону було затримано одного з лідерів терористів з міста Дружківка — Василя Черненка. Затриманого передано СБУ для проведення слідчих дій. Йому інкримінується організація терористичних груп та напади на українських військових.

15 липня 2014 року військовослужбовцями батальйону «Азов» було затримано одного з лідерів терористів так званої «ДНР» Олексія Пабушкова — «Грека», який є поплічником ватажка бойового крила терористів «ДНР» Маріуполя Андрія Борисова на прізвисько «Чечен». Затриманого передано СБУ для проведення слідчих дій.

25 липня 2014 року військовослужбовцями батальйону «Азов» затримано терориста з «ДНР» на прізвисько «Прапор», який займав посаду зброяра у місцевому терористичному осередку. Затриманого передано СБУ для проведення слідчих дій.

04 серпня 2014 батальйон міліції «Азов» у взаємодії із Збройними Силами України звільнив м. Мар’їнка від терористів та російських найманців.

10 серпня 2014 року Збройними силами України у взаємодії з батальйоном міліції «Азов», розпочато операцію зі звільнення м. Іловайська та ліквідації укріпленого району терористів.

18 серпня 2014 року батальйон міліції «Азов» разом з частинами батальйону «Донбас» та окремою ротою батальйону «Дніпро» вели важкі бої на підступах до Іловайська.

05 вересня 2014 року разом з підрозділами Збройних сил України батальйон міліції «Азов» тримає оборону Маріуполя та відбиває декілька атак НЗФ.

12 жовтня 2014 року військовослужбовці полку міліції «Азов» із солдатами ЗСУ знешкодили танк терористів, який обстрілював позиції українських військових, та бронемашину «Тигр» російських окупаційних військ.

У листопаді 2014 року керівництво полку міліції «Азов» спільно з СБУ та Державною прикордонною службою України затримали громадянина Росії, який за завданням російських спецслужб мав увійти до складу підрозділу і надавати інформацію щодо діяльності «Азову» та операцій, у яких він братиме участь, а також підготувати замах на його керівництво, для чого мав комплектуючі для встановлення вибухівки дистанційного керування.

12 грудня 2014 року ОЗСП «Азов» НГУ вів бої з терористичними групами так званої «ДНР» та російськими військами за населені пункти: Павлопіль, Гранітне, Комінтернове.

10 лютого 2015 року окремим загоном спеціального призначення «Азов» НГУ було проведена наступальна операція та визволено з окупації 5 населених пунктів на схід від м. Маріуполя: Широкине, Бердянське, Лебединське, Комінтернове, Павлопіль.

Квітень-травень 2016 року – посилення охорони громадського порядку в м. Одеса.

У серпні 2016 року, за ініціативи командувача Національної гвардії України, частина ОЗСП «Азов» була відведена на охорону блокпостів у Запорожжі.

З осені 2016 року по теперішній час ОЗСП «Азов» НГУ виконує завдання з протидесантної оборони (ПДО) узбережжя Азовського моря.

Березень-липень 2017 року – частина ОЗСП «Азов» НГУ у взаємодії з СБУ несе службу на блокпостах в районі КПВВ біля м. Донецьк та здійснює превентивні заходи із запобігання проявів тероризму та інших правопорушень.

09 вересня 2017 р.–05 травня 2018 р. – виконання завдання з спеціальної, загальновійськової розвідки та контрдиверсійної боротьби снайперськими групами ОЗСП «Азов» НГУ в зоні проведення АТО (Антитерористична Операція), пізніше ООС (Операція Об’єднаних Сил). За період виконання завдання незаконні збройні формування понесли наступні втрати: 8 вбитих, 8 поранених, знищене СПГ-9, знищена 1 вогнева позиція, знищений 1 бліндаж, частково знищені 2 вогневі позиції.

20 січня 2018 під час виконання завдання з контрбатарейної боротьби силами ОЗСП «Азов» НГУ було знищено 1 од. «Нона-Б» незаконних збройних формувань (НЗФ).

З січня по вересень 2019 року батальйонна тактична група (БТГр) «Азов» у складі 30 ОМБр ЗСУ виконувала бойове завдання на лінії зіткнення в районі Світлодарської дуги. За період виконання завдання незаконні збройні формування понесли наступні втрати: 30 вбитими, 42 пораненими, 1 взятий у полон, знешкоджено 1 РЛС «Зоопарк 1», збито 2 БПЛА «Елерон», знищено 8 БМП, 1 МТ-ЛБ, 10 легкових та вантажних автомобілів, 8 КСП, 9 бліндажів, 11 казарм. Силами БТГр лінія фронту просунулась на 1 км на різних ділянках.

Протягом всього часу з моменту створення підрозділ «Азов» задіяний в складі груп швидкого реагування та патрулювання по всій території ООС (АТО) з метою контрдиверсійних дій та запобігання тероризму.

ЗакарпатПост цілодобово бореться на інформаційному фронті у ці складні часи, і зараз, як ніколи, ми потребуємо вашої підтримки. Під час війни ми втратили рекламу, а отже основну частину прибутків, спрямованих на те, щоб доносити вам оперативно найсвіжіші новини. Підтримайте сайт ЗакарпатПост фінансово. Одержувач: ТОВ «ЯСНО МЕДІА», Рахунок: UA163052990000026000003605115, ЄДРПОУ 43832020, ПриватБанк, призначення платежу: “Інформаційні послуги”.

ЗакарпатПост