НАТО підтримуватиме Україну до повної перемоги над росією – Столтенберг

Північноатлантичний альянс виходить з того, що війна росії проти України швидко не завершиться, але переможе в ній Україна, а НАТО допомагатиме цьому.

ЯСНО – газета, яку хочеться читати!

• Більше інформації у Telegram https://t.me/zakarpatpost 

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю німецькому виданню Welt, передає Укрінформ.

НАТО, за словами його очільника, сповнене рішучості допомагати Україні, доки путін веде війну, «навіть якщо це займе місяці чи роки». При цьому він хоче «зробити все», щоб конфлікт не розширився.

Ближчими днями, за оцінкою Столтенберга, «можна очікувати та треба готуватися до наступу росії і ще більшої жорстокості, ще більших труднощів і ще більшого руйнування критичної інфраструктури та житлових районів». Нинішній наступ рф на сході України, вважає він, ще не набрав обертів, оскільки українські війська тримають оборону.

«Ми бачимо різкий контраст між російськими та українськими силами: українські війська хоробрі і знають, за що воюють. російські війська страждають від поганого керівництва, низького морального духу і багато хто не знає, за що вони воюють», – зауважив генсек НАТО.

Столтенберг бачить своїм основним завданням запобігти широкомасштабній війні, щоб війна не перекинулася з України далі, максимально мінімізувати ризик за допомогою стримування та колективної оборони.

НАТО, за словами його керівника, «свідомо не є стороною війни». Водночас Альянс збільшує війська і техніку на своєму східному фланзі, щоб захистити своїх членів. У цьому, на його переконання, провідну роль відіграє Німеччина.

Коментуючи ядерні погрози москви, Столтенберг зазначив: «Ми чуємо загрозливу ядерну риторику російського керівництва. Це безвідповідально і необдумано. Ядерну війну неможливо виграти і ніколи не слід вести, в тому числі в росії».

При цьому він наголосив, що від початку повномасштабної війни в Україні 24 лютого НАТО не помітило жодних змін у ядерній стратегії росії. Отже, вказівок на вищий рівень готовності ядерного арсеналу рф у Альянсу немає, сказав генсек.

Столтенберг підкреслив, що «Україна має виграти цю війну, тому що вона захищає свою країну. Члени НАТО ніколи не погодяться на незаконну анексію Криму. Ми також завжди виступали проти російського контролю над частинами Донбасу на сході України».

Що стосується мирних угод, то рішення має приймати сама Україна, підсумував керівник Альянсу.

ЗакарпатПост цілодобово бореться на інформаційному фронті у ці складні часи, і зараз, як ніколи, ми потребуємо вашої підтримки. Під час війни ми втратили рекламу, а отже основну частину прибутків, спрямованих на те, щоб доносити вам оперативно найсвіжіші новини. Підтримайте сайт ЗакарпатПост фінансово. Одержувач: ТОВ «ЯСНО МЕДІА», Рахунок: UA163052990000026000003605115, ЄДРПОУ 43832020, ПриватБанк, призначення платежу: “Інформаційні послуги”.

ЗакарпатПост