На Закарпатті організували вишкіл пластунів із різних областей України

106 дітей взяли участь у цьогорічному вишколі української скаутської організації “Пласт”. Проводять захід в селі Оноківці Ужгородського району. Про це Суспільному повідомив старший пластун Ден Жарков.

Більше інформації у Telegram https://t.me/zakarpatpost

На вишкіл зібралися діти з Волинської, Донецької, Івано-Франківської, Львівської, Київської та Закарпатської областей.

Табір розбили пластуни 24 червня. Діти три доби житимуть в наметах, готуватимуть їжу на вогні, робитимуть рукомийники, в’язатимуть вузли та будуть гратися й відпочивати.

На Закарпатті організували вишкіл пластунів з різних областей України

“Я пластую близько 11 років. Сюди ми приїхали на вишкіл практичного пластування. Тут я на другому рівні, тобто я вище, ніж деякі діти, і можу чогось їх навчити. Я буду вчити дітей куховаріння. Я не досягнув усіх знань, тому мені будуть допомагати старші. Бути пластуном — велика честь, особливо в цей час, тому що я розумію, що я патріот, і саме зараз можна відволіктися від цих новин, сирен, просто виїхати в гори”, — розповів пластун Данило Гавкалюк.

Збирають гроші на підтримку ЗСУ

Вимушений переселенець з Донецької області Назар Патратій до Пласту вступив три місяці тому. Хлопець розповів, як це сталося: “Коли я приїхав до Ужгорода, то ми зупинилися вдома в однієї родини, де дочка була пластункою. На той момент Пласт активно збирав гроші на збройні Сили України різними методами — волонтерством та фандрейзингом. Дівчина, до котрої я приїхав, вона грала в гурті Пласту, тому і я долучився до цього гурту. Так я грав на гітарі цілий вишкіл, тобто впродовж весни. Ми збирали гроші й загалом зібрали понад 100 тисяч гривень для Збройних Сил України”, — каже Назар Патратій.

Старший пластун і комендант табору Ден Жарков каже: такий вишкіл організовують щороку для кожної групи окремо, цьогоріч вирішили зробити спільні збори дітей з кількох міст. “Ми готуємо дітей до життя на природі, оскільки літня пора — це час, коли діти їдуть у табір. Тут вони будують різні споруди, ночують у наметах. Багато навичок для цього їм дає якраз такий короткий вишкіл на три дні, де вони можуть всього навчитися, а вже практикуватися в таборах. Вік дітей від 11 до 18 років”, — розповів Суспільному Ден Жарков.

У таборі діти мають чіткий розклад, — розповідає комендант табору. О 7-й ранку пластуни прокидаються, далі — руханка, вмивання і сніданок. Після цього — заняття, де вчать майструвати та надавати медичну допомогу. “Потім — обід, далі — різноманітні ігри, співи. Ввечері вони мають вогник, або ватру. Вогник — це внутрішні посиденьки в гуртках, де вихователь говорить з дітьми, питає, що сподобалося, а що не сподобалося, вони обмінюються думками і так зближуються. Ватра — це загально-таборове велике вогнище, де діти можуть співати, гратися, кричати, відпочити. Після цього вони приводять себе до ладу і йдуть спати”, — розповів Ден Жарков.

Цьогорічний вишкіл пластунів триває три дні — з 24 до 26 червня.Що відомо: “Пласт” — українська скаутська організація, що займається самовихованням молоді. Вона є неполітичною та позаконфесійною організацією. На Закарпатті “Пласт” зародився близько 100 років тому. “Волонтерство вимагає часу й системності”. Інтерв’ю з керівницею закарпатського Пласту Людмилою Лівак.

ЗакарпатПост