Червоний Хрест хоче допомогти переселенцям на Закарпатті із житлом
На Закарпатті з гуманітарною місією перебувають представники Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця Арвінд Бхардвадж з Індії та Ігнасіо Арройо Майо з Іспанії.
Сьогодні вони та голова Закарпатської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Іванна Сабо провели робочу зустріч з в. п. голови облради Василем Дем’янчуком.
Завдання представників товариств — ідентифікувати основні гуманітарні проблеми, що є у Закарпатті та надіслати інформацію про способи їх вирішення до центральних офісів своїх установ.
Василь Дем’янчук подякував гостям за візит розповів, що наразі основне завдання обласної влади: звільнити освітні заклади аби з 1 вересня могти розпочати навчальний процес. навчальний процес. Тому є потреба у облаштування житла для ВПО (внутрішньо переміщених осіб), які мешкають нині у таких закладах.
Ігнасіо Арройо Майо повідомив, що їхня місія покликана допомагати ВПО у всій Західній Україні.
У свою чергу Арвінд Бхардвадж розповів, що житлові проекти фінансуються за напрямками: косметичний ремонт, капітальний ремонт або будівництво з нуля. Також може йти мова про облаштування модульних конструкцій для проживання.
За інформацією Іванни Сабо, на Закарпатті гуманітарна місія Міжнародної федерації Червоного хреста відправляє по 500-600 палет допомоги у місяць, завезла вже понад 80 автомобілів для потреб швидкої допомоги та облаштувала 3 міні-клініки з 15-ма мобільними бригадами в Ужгороді, Тячеві та Рахові. За 2 місяці організація видала 25 тис. продуктових наборів і 18 тис. пакетів із засобами гігієни для ВПО на Закарпатті. Більше 9 медзакладів силами Червоного Хреста забезпечено матрацами, ковдрами, починається забезпечення їх побутовою технікою. Загалом у область надійшло більше 20 тис матраців, які розподілятимуться у окремі ТГ, де мешкають ВПО. Здійснюється підтримка лікування більше 1000 осіб, хворих на туберкульоз. Крім того — з серпня на Закарпаття заходить кеш-програма з надання грошової допомоги соціально незахищеним верствам населення. У області також діє притулок Червоного Хреста на 20 осіб, що у Ракошині та соціальна їдальня в Іршаві…
У ході візиту було домовлено уже найближчим часом оглянути 5-10 комунальних закладів, які потенційно можуть бути відновлені і пристосовані до проживання внутрішньо переміщених українців, а після закінчення війни — будуть використані у соціальній галузі краю.
У зустрічі також взяли участь заступник голови облради Андріана Сушко, заступник керуючого справами обласної ради Юрій Бортейчук, представники управління міжнародних та регіональних зв’язків та керівник комунальної установи «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської облради Антон Громовий.
Пресслужба Закарпатської обласної ради