В Ужгороді відбудеться вечір пам’яті, присвячений подіям 16 березня у Маріуполі

У пресцентрі Закарпатської ОВА відбувся брифінг, присвячений підготовці до вечора пам’яті подій 16 березня: пів року тому в Маріуполі російські окупанти бомбардували театр, повідомляє Закарпатська ОВА.

читай тільки перевірені новини на сайті ЗакарпатПост 🇺🇦 підтримуй своїх 🇺🇦 замовляй рекламу на сайті 🇺🇦 e-mail: [email protected]

Як зазначив директор департаменту культури, національностей та релігій обласної військової адміністрації, заслужений артист України Євген Тищук, в Ужгороді на 16 вересня запланували низку заходів.

«Вечір пам’яті, який присвячується Маріуполю, драмтеатру, жителям і захисникам міста, відбудеться у Закарпатському академічному облмуздрамтеатрі ім. братів Ю.-А. та Є. Шерегіїв. Евакуйовані актори підготували вже другу прем’єру під назвою “Маріупольська Драма”, а перед виставою відбудеться експозиція картин митця зі Слов’янська Сергія Сметанкіна “Наш Маріуполь”», – підкреслив очільник департаменту.

«Маріупольська Драма» – це сторітелінг за свідченням самих акторів, які були в епіцентрі подій 16 березня. У цій виставі учасники вперше не створюватимуть образи, а “зіграють” самих себе. Також будуть задіяні артефакти – предмети, які використовували митці у той страшний час переховування у приміщеннях театру, очікуючи на «зелений коридор».

В.о. директора-художнього керівника Донецького академічного обласного драмтеатру (м. Маріуполь), заслужена артистка України Людмила Колосович розповіла про творчі плани трупи, гастролі в Україні та за кордоном.

«Ми даємо дуже багато інтерв’ю для радіо, телебачення різних країн, майже щодня інформуємо світ про те, що відбувається в Україні, що відбулося в Маріуполі і що зараз з нашим театром», – наголосила керівниця Донецького драмтеатру.

Художник, член Національної спілки художників України (м. Слов’янськ) Сергій Сметанкін в Ужгороді вже бував, але вперше за таких обставин.

«За кілька тижнів до повномасштабного вторгнення у Маріуполі в мене була велика виставка, на якій представив близько 45 робіт. З них вдалося врятувати усього декілька, які дивом змогли вивезти. Їх і побачать на виставці в Ужгороді», – прокоментував митець.

Вхід на виставу 16 вересня о 18:00 вільний, проте вітається благодійний внесок на підтримку українських військових. Вдруге “Маріупольську Драму” планують показати 2 жовтня.

ЗакарпатПост