Закарпатські аудитори за вісім місяців 2022 року виявили порушень на суму 168,8 млн грн

Фахівці Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області за січень – серпень 2022 року за результатами проведених ревізій виявили порушень на загальну суму 168,8 млн грн, з яких  фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових та  матеріальних  ресурсів на суму понад 20 млн грн.

читай тільки перевірені новини на сайті ЗакарпатПост 🇺🇦 підтримуй своїх 🇺🇦 замовляй рекламу на сайті 🇺🇦 e-mail: zakarpatpost@gmail.com

Ужитими заходами забезпечено відшкодування втрат на суму майже 23 млн грн (з врахуванням відшкодування втрат матеріальних та фінансових ресурсів, виявлених у попередніх роках).

      Під час проведення аудиту виявлено факти неефективних управлінських дій та ризикових операцій, що призвели (можуть призвести) до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму понад 29 млн грн.

     Економічний ефект від реалізації пропозицій, наданих управлінням за результатами проведених державних фінансових аудитів, сягнув 15,3 млн грн.

     За результатами  проведених контрольних заходів Управлінням передано до правоохоронних органів матеріали 14 ревізій і перевірок та 1 аудиту. За переданими матеріалами  ревізій розпочато 6 досудових розслідувань та вручено 2  письмові повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Три матеріали долучено до наявних кримінальних справ.

     До суб’єктів господарювання, у яких виявлено порушення, застосовано 2 фінансові санкції.

     Протягом січня – серпня  2022 року  аудиторами складено 87 протоколів про адміністративне правопорушення та 84 особи притягнуто до відповідальності.

     Працівники управління були залучені у 10 випадках правоохоронними органами у якості спеціалістів для надання консультації в рамках відкритих кримінальних проваджень. За результатами проведеної роботи виявлено порушень, що призвели до втрат на загальну суму 3,5 млн грн. Двом особам вручено підозру у скоєнні кримінального правопорушення.

ЗакарпатПост