Скільки коштують гриби на ужгородських ринках

Продавці гриби на базар привозять відразу з лісу. Ціни різні — залежать від виду і якості грибів.

дай оголошення/рекламу в газету Закарпатські ОГОлошення 050 222 50 50 • вайбер • 067 666 90 90 • телеграм

Як розповіла Суспільному сімейна лікарка Вікторія Шпільман, необхідно правильно готувати та обирати гриби, аби не отруїтися.

Білі гриби, червоноголовці, лисички та маслюки — все це продають на ринках в Ужгороді. Із села Анталовці свій товар привезла Агнета. Жінка розповіла: гриби збирала дочка. “Знаєте, що важко по бур’янах, по кущах, по березині. За такі гриби прошу за півтора кілограма 150 гривень. Хто вам дасть? Ніхто не дасть”, — каже продавчиня.

Продавчиня Марія каже: грибів у лісі є достатньо, бо падали дощі. За її словами, ціни на її товар невисокі. Жінка враховувала витрати на дорогу до ринку: “Двісті гривень. 100 на дорогу, 10 на туалет, 10 на булочку”.

За кілограм білих грибів продавці просять дві сотні гривень. Кілька кілограмів купила Крістіна Папірник: “Дуже люблю гриби. Дуже. То білі гриби — більш ніж 2 кг. І всього заплатила 380 гривень. Я їх буду сушити. Я так і брала, аби їх посушити”.

Сімейна лікарка Вікторія Шпільман розповіла, що гриби — це ті продукти, якими легко отруїтися. Їх не варто збирати при дорозі та біля смітників. “Бліда поганка дуже схожа із голубінками, як у нас на Закарпатті кажуть. Особливо, коли молода. Коли приходиш додому — першим ділом треба кошик розібрати і посортувати гриби. Я ще хочу дуже сильно наголосити, що дітям до 12, а зараз вважається до 14 років, не потрібно. І людям похилого віку не рекомендується давати гриби, хоч які б вони були”.

Симптоми отруєння грибами можуть з’явитися впродовж 30 хвилин або кількох годин. “Нудота, біль у шлунку, в животі, коліки, пронос, діарея. Вдома, що ми робимо? Треба дати сорбент. Щоб менша кількість токсинів всмокталася, якщо це перші години, цей перший дзвіночок. Треба пам’ятати, що одна таблетка йде на 10 кілограмів ваги. І з таким розрахунком зразу таку кількість сорбенту випити. Також треба багато пити”, — пояснила сімейна лікарка.

За словами Вікторії Шпільман, при отруєнні грибами необхідно звернутися до медзакладу, а не займатися самолікуванням.

ЗакарпатПост