В Ужгороді запалили менору з нагоди Хануки

Урочиста церемонія запалювання менори з нагоди єврейського свята Хануки відбулася вчора в Ужгороді біля обласної філармонії, раніше – ортодоксальної синагоги. Як відомо, Ханука – єврейське свято дива, перемоги добра над злом, відзначають його 25-го дня місяця Кіслев. Цьогоріч святкування розпочинаються ввечері 18 грудня.

дай оголошення/рекламу в газету Закарпатські ОГОлошення 050 222 50 50 • вайбер • 067 666 90 90 • телеграм

Розпочали традиційно із молитви на івриті. Головний рабин Ужгорода та Закарпаття Вільгельм Менахем-Мендель розповів про визначний для єврейської громади день, історію свята.

У церемонії запалення першої ханукальної свічки взяв участь й Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, який привітав єврейську общину, відзначив, що вперше за останні роки бачить так багато людей на цьому святі – на площу Євгена Фенцика прийшли представники єврейської громади, ужгородці, гості міста. “Сьогодні розпочинається велике єврейське свято перемоги добра над злом. Це дуже символічно, адже наша країна потерпає сьогодні від збройної агресії російських окупантів. Ми маємо вірити у перемогу нашої країни, наших Збройних Сил. Звертаємося до Бога і молимося за наших захисників. Бажаю всім миру, добра, Божого благословіння і перемоги”, – сказав, зокрема, Богдан Андріїв.

Відзначають Хануку 8 днів, кожен день запалюючи одну свічку. У молитвах святкових днів згадується диво Хануки та проголошується перемога малих над великими, слабких над сильними, світла над пітьмою, повідомляє Ужгородська міська рада.

ЗакарпатПост

+15