Валерій Гудзь керував наступальною операцією із зачистки околиць Попасної від рашистів
Я ж військова людина, знаю свою справу — Валерій Гудзь керував наступальною операцією із зачистки околиць Попасної від рашистів
У мирному житті десантник та майор запасу Валерій Гуздь викладав основи захисту Вітчизни, а також фізичної культури та здоров’я у Бориспільському професійно-технічному ліцеї, був тренером з боксу у районній спортивній школі, пише телеграм-канал Правда Геращенко.
У березні 2014 року, коли росія вторглася на Донбас, Гудзь пішов у військкомат. «Я ж військова людина, знаю свою справу, тому не могла не піти», — без пафосу зізнавався Валерій. Він з дитинства мріяв про військову кар’єру і десять років служив у 79-му окремому аеромобільному полку.
На Донеччині Гудзь здійснив бойову операцію у селищі Старобешове, забезпечивши вихід українських військових з оточення. Наприкінці серпня отримав поранення.
Наступного місяця Гудзь призначений командиром 3-го батальйону 72-го ОМБр. У липні 2015 року у званні підполковника він став заступником командира бригади.
У грудні 2017 року Валерію довірили командувати 24-м ОМБр імені Короля Данила. Наприкінці серпня 2020 року вже у званні полковника він вирушив на навчання до Національного університету оборони. Але з початком широкомасштабного вторгнення окупантів до України Гудзь достроково закінчив навчання та повернувся до рідної бригади.
Валерій спланував та особисто очолив проведення наступальної операції з очищення околиць Попасної від рашистів. Борючись із окупантами, 51-річний офіцер із позивним «79-й» отримав тяжкі поранення. На жаль, урятувати його життя не вдалося. 15 березня Валерія було поховано у рідному Борисполі.
Наступного дня Президент Зеленський підписав указ про присвоєння полковнику Гудзю звання Героя України з нагородженням ордена “Золота Зірка”. У квітні рішенням міської ради Борисполя ім’я Валерія Гудзя присвоєно вулиці та провулку.