На Хустщині прокуратура через суд домоглася скасування права власності громадян на самобуди

Хустська окружна прокуратура звернулася до суду, щоб оскаржити виявлені нею незаконні судові рішення, в яких за громадянами безпідставно визнано право власності на об’єкти нерухомості. Закарпатський апеляційний суд у повному обсязі задовольнив усі три апеляційні скарги прокурора.
Йдеться про самочинно збудовані приміщення для ведення комерційної діяльності – магазини, кафе – у Хустському районі.

читай тільки перевірені новини на сайті ЗакарпатПост 🇺🇦 підтримуй своїх 🇺🇦 замовляй рекламу на сайті 🇺🇦 e-mail: [email protected]

Їх загальна площа становить 297,4 кв. м, а вартість – понад 4,1 млн грн.
Під час моніторингу Єдиного державного реєстру судових рішень виявлено рішення суду першої інстанції, постановлені без участі прокурора та всупереч вимогам ст. 376 Цивільного кодексу України. Задовольнивши відповідні позови закарпатців, суд порушив прямі норми законодавства щодо заборони використання закінчених об’єктів будівництва, які не прийняті в експлуатацію.
Встановлено, що позивачі без жодного дозвільного документа здійснили будівництво. Процес не контролювався уповноваженим державним органом, не було його оцінки відповідності нормам безпеки та погодження на будівництво й експлуатацію. Захищаючи інтереси держави, прокуратура оскаржила судові рішення, оскільки висновок про прийом нерухомості в експлуатацію належить до компетенції Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ).
Апеляційний суд погодився з доводами окружної прокуратури та ухвалив рішення про скасування незаконних документів, якими за місцевими мешканцями було визнано право власності на самобуди, докази прийняття яких в експлуатацію відсутні, повідомляє Закарпатська обласна прокуратура.

ЗакарпатПост