Ужгородці зареєстрували петицію про скасування рішення будівництва щодо підземної стоянки на Поштовій
Петицію про скасування рішення виконавчого комітету Ужгородської міської ради щодо будівництва підземної парковки на Поштовій зареєстрували ужгородці.
За підготовку пропозиції з будівництва підземного майданчика для паркування проголосували міські депутати 15 лютого, пише видання Varosh.
Серед причин вимоги скасування рішення – охоронна зона пам’ятки, якою є будівля Укрпошти та розташована поряд архітектурна пам’ятка – “Совине гніздо”.
“Мешканці міста Ужгорода категорично «проти» будь-якого державно-приватного партнерства у формі концесії щодо об’єктів громадського простору і нашої культурної спадщини (згідно Рішення строк концесійного договору 49 (!) років), оскільки є сумні приклади знищення історичного надбання в нашому місті руками «приватних інвесторів»: ресторан Корона, пл. Петефі, пл. Кирила та Мефодія, Будинок Фунданича тощо”, – йдеться в петиції.
Varosh поцікавився в головного архітектора Ужгородської міської ради майбутніми кроками депутатів у разі, якщо петиція набере необхідну кількість голосів для реагування міськради.
– Кожна людина має право висловити свою думку щодо того чи іншого рішення депутатів, – сказав Олег Боршовський. – Стосовно парковки – ще далеко до кінцевого результату, в нас є наміри, подивимося, чи будуть вони виправдані, чи ні. Зрозумілий спротив ужгородців щодо забудови в центральній частині міста, бо вони бачать, як важко проходять роботи на Петефі, є недовіра до влади, до підрядних організацій. Але якщо прийде інвестор, який буде гарантувати, що зробить усе дуже швидко і якісно, то треба буде це питання розглянути.
Щодо інших можливих місць для підземного паркінгу в місті, Олег Боршовський сказав, що якби не встановлений флагшток, то на площі Богдана Хмельницького було б хороше місце для автомобільного паркінгу. Підземний паркінг передбачений на місці колишнього універмагу “Україна”. Розглядали питання підземної парковки й за драмтеатром, з боку вулиці Льва Толстого, однак ця територія, за словами головного архітектора перебуває в приватній власності і власники були проти такого будівництва.
– Побудова підземної парковки не є проблемним питанням, в Європі їх будують під парками, зеленими зонами. У нас же проблема в тому, що якість виконання, терміни виконання та підрядна організація не завжди дотримуються заявлених норм.
Наразі в міськраді чекають на підтвердження заявки про будівництво парковки Агенцією з питань підтримки державно-приватного партнерства, яка визначить, чи не порушуватиме проєкт чинного законодавства.