У справі про зґвалтування неповнолітньої на Закарпатті суд відмовив у обранні запобіжного кривдникам
Рішення не застосовувати запобіжний захід виніс Закарпатський апеляційний суд.
Нагадаємо, за вироком суду першої інстанції кривдників звільнили від реального відбування покарання з випробуванням, повідомляє юридична компанія Міллер.
Наші адвокати Ілля Воробйов та Наталія Баранова спільно з іншими адвокатами потерпілої дівчинки подали апеляційну скаргу на вирок суду.
Наразі у справі відкрито апеляційне провадження, у якому Закарпатська обласна прокуратура звернулась із клопотанням про обрання запобіжного заходу.
Суд без виклику сторін розглянув клопотання і не задовольнив його. При цьому сам послався на главу 18 КПК України, у якій чітко зазначено, що розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу здійснюється за участю прокурора, обвинуваченого, його захисника. Але ані позиція прокурора щодо ризиків, ані думка обвинувачених, суду, ймовірно, не була цікавою.
Прокуратура обгрунтувала необхідність застосувати запобіжний через ризики, що:
Обвинувачені будуть переховуватись від суду, щоб уникнути відповідальності
Хлопці живуть максимально близько до кордону. Вони не підлягають мобілізації і не мають заборони на перетин державного кордону, бо є неповнолітніми. Також вони досить добре знають місцевість, щоб перетнути кордон поза КПП. Ймовірно, коли їм загрожує від 5 до 7 років позбавлення волі, підстави переховуватись є.
Кривдники можуть тиснути на потерпілу і свідків
Так як усі вони знаходяться в одному населеному пункті, хлопці можуть тиснути на свідків чи потерпілу, щоб ті змінили показання.
На відміну від першої інстанції, де обвинувачені розуміли, що, ймовірно, їх звільнять від відбування покарання умовно, зараз ситуація змінилась. Адже і сама прокуратура висловила свою категоричну позицію: обрати реальне відбування покарання. Тому ризики є абсолютно обгрунтовані. А позиція суду щодо недоцільності застосування будь-якого запобіжного, досить суперечлива.
Наразі наші адвокати готуються до судових засідань, адже ми переконані, що за подібні злочини кривдники мають нести реальне покарання.
фото ілюстративне