Чи будуть люті морози і де випаде сніг на Новий рік

Настав грудень, та здається, що листопад передав йому погодну “естафету” ще достроково, досить згадати недавній сніговий апокаліпсис, який накрив південь і центр України. День став набагато коротшим, за листопад він скоротився майже на годину, до восьми з половиною годин.

передплати газету ПОРАДИ пошті 💛 індекси: 91145, 91146 💙 рекламуйся в газеті 050 888 50 50 ціну знижено!

Ще пів години світлового дня “з’їсть” грудень, та після Різдва, 25 грудня, сонце піде на літо, день почне збільшуватись. В народі кажуть: сонце – на літо, зима – на мороз.

Чи насправді цього року так станеться так, якою буде погода у грудні, з’ясовував ТСН.ua.

Ми традиційно порівняли довгостроковий прогноз Укргідрометцентру та узагальнений прогноз двох популярних метеосайтів: meteofor і sinoptik.

Як розповів нам заступник директора Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко, середньомісячна температура у грудні буде на 1-1,5 градуса вища кліматичної норми, на відміну від листопада, в якому вона виявилась близькою до норми.

У цифрах це від 3 градусів морозу до 2 градусів тепла (в Криму до 4 градусів тепла), тобто на 6-8 градусів холодніше, ніж у листопаді.

“Негода, яку наприкінці листопада приніс циклон з південного заходу, невдовзі закінчиться, і в першій половині грудня погода стане більш сприятливою, температура очікується близькою до середньомісячної, – говорить Анатолій Прокопенко. – Нинішні теплі зими відрізняються активізацією південних і південно-західних циклонів, які призводять до хуртовин, налипання мокрого снігу, сильних вітрів. Ще одна особливість – температурні “гойдалки”, тобто різкі коливання температури, через які можливі густі тумани. Все це буде у грудні, здебільшого у його другій половині. Ймовірність суворих морозів, до мінус 20 градусів, у грудні є, але незначна”.

За даними багаторічних спостережень, абсолютний мінімум температури повітря у грудні в більшості областей становить 32 градуси морозу, у східних, північних областях та на Прикарпатті – 38 градусів морозу, на Закарпатті та півдні країни – мінус 23 градуси. Абсолютний максимум температури – 18 градусів тепла, на Прикарпатті та у південних областях до +20 градусів, на півдні Криму до +25 градусів.

Опадів у грудні випаде в середньому 34-79 мм, в горах Криму та в Карпатах місцями 81-105 мм, що в межах норми. У перерахунку на “чистий” сніг це від 30 до 75 см у середньому по країні і до одного метра в Карпатах.

Узагальнений прогноз погодних сайтів показує, що грудень в Україні виявиться неоднаковим для різних регіонів. Так у західних і північних областях погода буде прохолоднішою і більш сонячною, в інших областях – теплішою і похмурішою. Дощів із мокрим снігом вистачить усім, а от справжнього снігу – лише жителям північних областей.

Для жителів західних областей – це Закарпатська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька та Хмельницька – грудень розпочнеться дощами з невеликим мокрим снігом і морозами: до -10-12 градусів уночі та до -3-5 градусів удень.

Найзимніше буде на Львівщині, найтепліше – на Закарпатті та Буковині. Там опади припиняться 6-7 грудня, з’явиться сонце, а денна температура підвищиться до плюсової. У другій і третій декадах денна температура коливатиметься від 0 до 3 градусів тепла, нічна – від 0 до 3 градусів морозу.

На Закарпатті буде тепліше на 3-4 градуси. До того ж, у всіх областях кожні два-три дні випадатиме невеликий мокрий сніг із дощем. Однак грудень не очікується занадто похмурим, хмарні дні чергуватимуться з днями, коли на небі бачитимемо сонце. Перед Новим роком скрізь встановиться невеликий цілодобовий “мінус”, але снігового покриву на землі, найімовірніше, не залишиться.

ЗакарпатПост