Каталін Новак оголосила про відставку з посади президентки Угорщини

Глава Угорщини Каталін Новак ввечері у суботу, 10 лютого 2024 року, оголосила про свою відставку. Напередодні тисячі людей вимагали від неї цього на мітингу в середмісті Будапешта.

повідомлення, рекламу, вакансії, втрати замовляйте в газетах Закарпатські оголошення та Робота Гроші ✅ 050 222 50 50, вайбер ℹ️ комплексне розміщення реклами: групи, сторінки, сторіси, газети, сайт

Звернення Новак тривалістю 5 хвилин 37 секунд з’явилося на угорському телеканалі M1.

Його повний текст оприлюднено порталом Hirado.hu, пише Еспресо.

«Я прийняла рішення про помилування, вважаючи, що засуджений не зловживав вразливістю довірених йому дітей. Я помилилася, тому що рішення про помилування та відсутність обґрунтування стали причиною того, щоб викликати сумніви щодо нульової толерантності до педофілії. Сумнівів тут немає і бути не може. Я б ніколи не пробачила людину, яка, на мою думку, фізично чи психічно жорстоко поводилася з дітьми. Так було тоді і так є сьогодні», – зазначила Каталін Новак.

«Завдання президента республіки, яке також випливає з Основного Закону, полягає в тому, щоб забезпечувати єдність нації. Діти – наш найголовніший скарб. Я вважаю, що нація в цьому єдина – попри всі розбіжності у поглядах. Захист дітей – наш спільний обов’язок. Я народила трьох дітей, тож я відчула на собі, наскільки їхнє незахищене, вразливе життя потребує безпеки та захисту», – продовжлила Новак.

«Я прошу вибачення у тих, кого я образила, й у всіх жертв, які могли відчути, що я за них не заступаюся. Я була, є і завжди буду з разом з дітьми та сім’ями. Я, як глава держави, звертаюся до вас сьогодні востаннє. Я подаю у відставку з посади президента республіки», – наголосила Каталін Новак.

Минулої п’ятниці, 2 лютого 2024 року,і стало відомо, що, під час минулорічного візиту Папи Франциска до Угорщини, Новак помилувала Ендре К., колишнього заступника директора дитячого будинку в Біцке, який, що було встановлено судом, допомагав своєю директору уникнути відповідальності за педофілію, нагадує портал Telex.hu.

Після цього країною покотила хвиля демонстрацій та публічних обговорень – як щодо встановлення юридичних запобіжників для недопущення подібних дій глави держави у майбутньому, так і щодо відповідності вчинка Каталін Новак політичним та моральним цінностям владної партії “Фідес”, віцеголовою якої вона була у 2017-2021 роках, і лідером якої з 2010 року є чинний прем’єр Віктор Орбан.

До цього скандалу також виявилася причетною тодішня міністерка юстиції Юдіт Варґа, без затвердження якої рішення Новак про помилування Ендре К. було б неможливим.

Тож вона теж узяла на себе відповідальність за це рішення й одночасно з Каталін Новак, ввечері у суботу, 10 лютого 2024 року, заявила у себе на фейсбуці про вихід з громадсько-політичного життя Угорщини та складання мандату депутатки угорського парламенту.

ЗакарпатПост