У парку «Синевир» починаються рейди проти збирачів первоцвітів

Одна вирвана квітка підсніжника – це вкрадене життя у 45 паростків.

читай новини zakarpatpost.net 💛💙 замовляй рекламу на сайті, в газетах, в журналі, в групах, сторісах, на сторінках Фейсбук, Інстаграм, Ютуб, ТікТок 👉 вайбер: 050 888 50 50

Як повідомляє Національний природний парк «Синевир», на виконання вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», «Про природно-заповідний фонд України» та з метою збереження підчас вегетаційного періоду ранньовесняної флори таких Червонокнижних видів, як: Шафран Гейфелів, підсніжник звичайний, нарцис вузьколистий, білоцвіт весняний, білоцвіт літній,  НПП «Синевир» щорічно забезпечує захист цієї важливої складової екосистеми, у зв’язку з чим прийнято рішення про формування рейдових груп з числа працівників служби державної охорони для патрулювання місць масового зростання ранньовесняної флори та запобігання їх збору.

Багато видів цих рослин є унікальними та рідкісними, і їх зривання може призвести до загрози існування. Збір рослин також може руйнувати екосистему та порушувати баланс у природному середовищі. Тому рейдові групи, що здійснюють патрулювання, мають велике значення для збереження цінного біорізноманіття природного парку «Синевир».

Рейдові групи складаються з досвідчених працівників служби державної охорони, які мають відповідну підготовку та знання для ефективного патрулювання території парку. Вони працюють в тісному співробітництві з працівниками Національної поліції та органів місцевого самоврядування.

User comments

Основними завданнями рейдових груп є:

Профілактичні обходи території природного парку з метою виявлення будь-яких випадків збору рослин та інших порушень.

Систематичне спостереження за місцями зростання рідкісних та вразливих видів рослин для виявлення змін у їхньому стані та вжиття заходів захисту.

Інформаційна робота з громадськістю, а саме – проведення профілактичної роботи серед відвідувачів парку щодо значення збереження ранньовесняної флори.

Співпраця з правоохоронними органами для вжиття відповідних заходів.

За незаконне придбання та збут квітів з Червоної книги України передбачено штрафи від 340 до 3 655 гривень з конфіскацією рослин.

ЗакарпатПост