У парку «Синевир» починаються рейди проти збирачів первоцвітів
Одна вирвана квітка підсніжника – це вкрадене життя у 45 паростків.
![](https://zakarpatpost.net//zakfiles/uploaded/2023/12/замовляй-рекламу-на-сайті-в-газетах-в-журналі-в-групах-сторісах-на-сторінках-Фейсбук-Інстаграм-Ютуб-ТікТок-1024x858.jpg)
Як повідомляє Національний природний парк «Синевир», на виконання вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», «Про природно-заповідний фонд України» та з метою збереження підчас вегетаційного періоду ранньовесняної флори таких Червонокнижних видів, як: Шафран Гейфелів, підсніжник звичайний, нарцис вузьколистий, білоцвіт весняний, білоцвіт літній, НПП «Синевир» щорічно забезпечує захист цієї важливої складової екосистеми, у зв’язку з чим прийнято рішення про формування рейдових груп з числа працівників служби державної охорони для патрулювання місць масового зростання ранньовесняної флори та запобігання їх збору.
![](https://zakarpatpost.net//zakfiles/uploaded/2019/03/підсніжники-долина-нарцисів4.jpg)
Багато видів цих рослин є унікальними та рідкісними, і їх зривання може призвести до загрози існування. Збір рослин також може руйнувати екосистему та порушувати баланс у природному середовищі. Тому рейдові групи, що здійснюють патрулювання, мають велике значення для збереження цінного біорізноманіття природного парку «Синевир».
Рейдові групи складаються з досвідчених працівників служби державної охорони, які мають відповідну підготовку та знання для ефективного патрулювання території парку. Вони працюють в тісному співробітництві з працівниками Національної поліції та органів місцевого самоврядування.
![](https://zakarpatpost.net//zakfiles/uploaded/2020/03/підсніжник-сайт2.jpg)
Основними завданнями рейдових груп є:
Профілактичні обходи території природного парку з метою виявлення будь-яких випадків збору рослин та інших порушень.
Систематичне спостереження за місцями зростання рідкісних та вразливих видів рослин для виявлення змін у їхньому стані та вжиття заходів захисту.
Інформаційна робота з громадськістю, а саме – проведення профілактичної роботи серед відвідувачів парку щодо значення збереження ранньовесняної флори.
Співпраця з правоохоронними органами для вжиття відповідних заходів.
За незаконне придбання та збут квітів з Червоної книги України передбачено штрафи від 340 до 3 655 гривень з конфіскацією рослин.