Коли лікування в денному стаціонарі є безоплатним, – пояснення МОЗ

Існує міф, що лікування в денному стаціонарі є виключно платною послугою, бо Програма медичних гарантій її не покриває.

передплати газету ПОРАДИ на пошті – індекс 91145 – ціну знижено! – рекламуйся в газеті 050 888 50 50

Це – не так. Лікування в денному стаціонарі є безоплатним у тих медзакладах, які:

 мають договір з НСЗУ Національна служба здоров’я України на надання амбулаторної допомоги (пакет “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”);

надають медичну допомогу в умовах денного стаціонару.

У денному стаціонарі надають амбулаторну допомогу пацієнтам, які не потребують цілодобового лікарського та медсестринського догляду. В умовах денного стаціонару пацієнт може отримувати лікувальні процедури, малі хірургічні втручання, діагностичні обстеження тощо. Все це – без госпіталізації до лікарні.

На лікувальні процедури чи інші втручання лікуючий лікар має видати електронне направлення. З ним потрібно звернутися в ту поліклініку чи діагностичний центр, який має договір за пакетом “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах” та у якому надаються медичні послуги в умовах денного стаціонару.

У МОЗ радять звернути увагу на те, що кожна лікарня (поліклініка чи діагностичний центр) надає той обсяг медичних послуг, який властивий закладу відповідно до напряму надання медичної допомоги та галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я. Також має значення наявність певного обладнання та лікарів за напрямом надання допомоги у штаті закладу.

ЗакарпатПост