Смерть мобілізованого на Закарпатті – спецпрокуратура зареєструвала кримінальне провадження

За фактом смерті мобілізованого дорогою до навчального центру у Закарпатській області відкрили кримінальне провадження.

читай тільки перевірені новини на сайті ЗакарпатПост 🇺🇦 підтримуй своїх 🇺🇦 замовляй рекламу на сайті 🇺🇦 e-mail: zakarpatpost@gmail.com

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

Закарпатська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону зареєструвала кримінальне провадження за фактом смерті мобілізованого дорогою до навчального центру у Закарпатській області. Інцидент стався 23 квітня на Львівщині.

Попередня правова кваліфікація – перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень (ч. 5 ст. 426-1 КК України).

Наразі встановлюються причини настання смерті чоловіка та обставини, які могли до цього призвести.

Досудове розслідування доручено здійснювати слідчим територіального управління ДБР, розташованого у м. Львові.

Примітка: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець також відреагував на смерть від епілепсії мобілізованого чоловіка на Закарпатті.

“Відомо, що українець згідно з довідкою ВЛК був визнаний придатним до військової служби.Наразі щодо ймовірного порушення прав людини я відкрив провадження. Ця ситуація надалі перебуватиме на моєму особистому контролі. Також мої Представники у Закарпатській і Львівській областях працюватимуть, аби дізнатися всі обставини. Висловлюю співчуття родині українця”, – написав Лубінець.

Підпишіться на наш Телеграм https://t.me/zakarpatpost

ЗакарпатПост