Ужгородська міськрада віддала землю під стоянкою для літаків аеропорту у приватну власність, – суд призначив справу до розгляду
Закарпатська обласна прокуратура звернулася до суду з позовом, аби повернути місту земельну ділянку, розташовану прямо під стоянкою для літаків на території міжнародного аеропорту «Ужгород».
![](https://zakarpatpost.net//zakfiles/uploaded/2024/05/реклама-та-оголошення-в-газетах-Закарпаття.jpg)
Встановлено, що землю площею 0,20 га орган місцевого самоврядування раніше відчужив приватному підприємству. З часом воно перепродало її громадянину, у власності якого майно перебуває і зараз.
При розпорядженні ділянкою міськрада знехтувала положеннями Земельного та Повітряного кодексів України щодо заборони відчуження земель авіаційного транспорту, адже такі не можуть вибувати із комунальної власності.
Крім того, перебування цієї ділянки у приватній власності створює загрозу авіаційній безпеці та безпеці польотів, а також може призвести до припинення дії сертифікату експлуатанта ужгородського аеропорту.
У позовній заяві прокуратура просить визнати недійсними рішення органу місцевого самоврядування, договори купівлі-продажу, скасувати реєстрацію права власності на нерухоме майно та повернути ділянку у власність громади міста.
Ужгородський міськрайонний суд відкрив провадження і призначив справу до розгляду. Позов заявлений в інтересах держави до Ужгородської міської ради, товариства та місцевого мешканця, повідомляє Закарпатська обласна прокуратура.