Смачний рецепт закарпатських підбиваних лопаток

Лопатки – народна закарпатська страва, і майже кожна господиня готує її по-своєму. Тому не існує лопаток схожих між собою, кожний окремий суп особливий.

передплати газету Поради Здоров’я на пошті 💛 індекс 89266 💙 реклама в газеті 050 888 50 50 Ціну знижено!

Як пише портал КОЛИБА, головні інгредієнти цієї страви – зелена квасоля (власне лопатки-стручкова квасоля), і яка-небудь кисломолочна основа. Сметану декотрі господині замінюють кислим молоком чи кефіром, картоплю не кладуть, копченину не використовують, зелень дають будь-яку або й зовсім ніяку. Є навіть рецепти без паприки, або з додаванням оцту.

В мене є чотири кулінарні книжки закарпатської кухні – і відповідно чотири різні рецепти лопаток. А ще я пам’ятаю, як готувала їх моя бабуся, знаю, як готує мама, і дуже люблю так, як готує мама мого чоловіка. Це вже сім варіантів. Сама я готую восьмий:) Смак улюблених лопаток у кожного закарпатця свій власний і сягає коренями в глибоке дитинство. Тому як нам подобається, так і готуємо.

Я ж у свою чергу спробую просто прослідкувати технологію для тих, хто їх ще не готував, але дуже хотів би навчитися. Це дуже просто і дуже смачно.

400 г зеленої стручкової квасолі (можна мороженої, або консервованої)
200 г копчених ребер, або й менше (чисто для аромату). Може бути навіть проста шкурка з-під копченого сала.
2 великі картоплі або 4 малих
2 л води
1 столова ложка борошна з верхом
жменя посіченої зелені (петрушка, кріп або що знайдеться). Якщо нема вдома, можна обійтися.
1 чайна або й більше ложка з верхом солодкої паприки.
400 г сметани
1 цибуля
Лопатки (стручкова квасоля) підбивані

  1. Якщо варимо на ребрах або шкурі від сала – починаємо з них. Миємо ребра або шкурку, заливаємо їх холодною водою, доводимо до кипіння, знімаємо пінку і варимо півгодини. Якщо копченину не використовуємо, цей етап сміливо пропускаємо і приступаємо одразу до другого.
  2. Додаємо в каструлю стручкову квасолю. Хто ребра не варив, той квасолю додає в каструлю з окропом. Якщо використовуємо морожену або свіжу квасолю, варимо її до напівм’якості. Вона має дещо втратити свій яскраво зелений колір.
  3. Тим часом чистимо картоплю і ріжемо на кубики (1.5 на 1.5 см). Коли квасоля зварилася до напівм’якості, додаємо картоплю, солимо, перчимо. Варимо все разом до готовності овочів і вимикаємо вогонь. Виймаємо з каструлі ребра і шкурку. Шкурку викидаємо, з ребер знімаємо м’ясо, ріжемо на шматки і повертаємо його у суп.

Увага! Хто використовує консервовану квасолю – її додаємо в самому кінці, після того як картопля зварилася. Варимо все разом 3 хвилини і вимикаємо вогонь.

  1. Робимо піджарку. У 2 ст ложках смальцю або олії підсмажуємо дрібно посічену цибулю до прозорості і 1 ст ложку з верхом борошна до жовтуватого кольору. Знімаємо з вогню, додаємо 1 чайну з верхом ложку солодкої паприки, добре розтираємо і вливаємо в піджарку склянку води. Розмішуємо, щоб не було грудок і акуратно виливаємо в каструлю з лопатками.
  2. Туди ж додаємо сметану і дрібно посічену зелень. Все добре розмішуємо і ще раз доводимо до кипіння. Суп готовий.

Готувала Наталка Хурделиця. Фото Ігор Деяк

фото обкладинки з відкритих джерел

Підпишіться на наш Телеграм https://t.me/zakarpatpost

ЗакарпатПост

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *