Віктор Микита ознайомився з роботою вітропарку «Островський» на території Нижньоворітської громади

Першу вітротурбіну встановили на території Нижньоворітської громади на кордоні Львівської та Закарпатської областей у січні цього року.

Вітротурбіна з одиничною встановленою потужністю 4.8 МВт має висоту башти 120 м і діаметр ротора – 152 м. Загальна встановлена потужність запланованої ВЕС становитиме 80 МВт.

Віктор Микита, голова Закарпатської ОДА побував у Нижньоворітській громаді, і поділився враженнями від поїздки.

«Під час візиту до Воловеччини разом із головою Нижньоворітської громади ознайомився з інвестиційним проєктом «Островський», який передбачає будівництво ВЕС для генерації електроенергії.
ТГ вирішила, що в умовах тотального знищення енергетичної інфраструктури росіянами шлях до децентралізації енергетики є прагматичним рішенням, котре дозволить не тільки підтримати енергетичну систему країни, а й забезпечити реальні надходження коштів до бюджету для розвитку та функціонування громади.
Зі слів представників Нижньоворітської ТГ, при прийнятті рішення за основу взяли досвід Австрії, в гірських громадах якої розташований Тауернвіндпарк. Це система ВЕС у центрі альпійських гірських схилів на висоті 1900 м над рівнем моря.
Договір про соціальне партнерство, укладений між вітряним парком «Островський» та Нижньоворітською громадою, передбачає спрямування 3% доходу від продажу електроенергії до бюджету ТГ. У щорічному еквіваленті — це півтора мільйона гривень з одного вітряка. Сума зростатиме відповідно до кількості встановлених вітряків.
Для нас важливо, щоб ці умови були виконані з боку інвестора і громада вчасно отримала кошти, передбачені угодою. Не менш суттєвим є дотримання екологічних норм у межах реалізації проєкту. Ми уважно стежимо за тим, щоб інтереси людей, які проживають у Нижньоворітській громаді, та питання екології були дотримані в повному обсязі.
Варто відзначити, що громади Закарпаття суттєво просунулися вперед у напрямку забезпечення власної життєдіяльності завдяки роботі з інвестиціями. Це фундамент спроможності на десятиліття, і тут ключовою є стратегія розвитку», – йдеться у дописі Віктора Микити.

ЗакарпатПост