Прокурори-«інваліди»: про схеми яких масштабів йдеться?

Службове розслідування по 49 прокурорах Хмельницької обласної прокуратури розпочато. Наказ про це підписав Генеральний прокурор Андрій Костін після поширення інформації про отримання ними груп інвалідності.

читай новини zakarpatpost.net 💛💙 замовляй рекламу на сайті, в газетах, в журналі, в групах, сторісах, на сторінках Фейсбук, Інстаграм, Ютуб, ТікТок 👉 вайбер: 050 888 50 50

Як пише Радіо Свобода, журналіст Юрій Бутусов опублікував прізвища прокурорів, які, як він каже, могли оформити несправжню інвалідність за допомогою вже відомої голови МСЕК Тетяни Крупи, яка ховала вдома шість мільйонів доларів. Вона зробила «інвалідами» півсотні прокурорів на Хмельниччині, які нібито продовжують отримувати від держави пенсії за інвалідність другої групи.

Тим часом Комісія зі службового розслідування вже розпочала збір інформації та документів, заявив Костін. Розслідування охоплюватиме перевірку не лише інформації, яка стосується цієї обласної прокуратури, а й інших органів прокуратури.

Водночас Бутусов звинувачує місцевих прокурорів і в тому, що вони мовляв «кришували» або принаймні знали про схему оформлення довідок для того щоб уникнути мобілізації.

Прокурор Хмельницької області Олексій Олійник спростував заяву, яка з’явилася у ЗМІ, про те, що всі місцеві прокурори отримали довідки про інвалідність II групи, заявивши, що її мають лише 48 із 225, повідомляє УНІАН.

Так він відреагував на оприлюднену журналістом Юрієм Бутусовим інформацію про те, що нібито 51 прокурор Хмельниччини на чолі з обласним оформили фіктивну інвалідність, покриваючи корупційну схему голови Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи, яка видавала ухилянтам довідки для уникнення мобілізації. За даними Бутусова, прокурори мали у цьому свій інтерес. Крім отримання немалих пенсійних виплат, через наявність інвалідності їх складніше звільнити з посад.

Коментуючи заяву журналіста, Олійник зазначив, що оприлюднена ним інформація не в повній мірі відповідає дійсності.

“Чисельний склад прокуратури області складає 225 прокурорів. А інвалідність мають лише 48, тому стверджувати що уся прокуратура складається з осіб з інвалідністю не є правильним. Більше того, інвалідність більшості працівників отримана не за останні роки”, – розповів прокурор.

Також він заявив, що має проблеми зі здоров’ям, оскільки у 2005 році “отримав травму на робочому місці, вивчаючи матеріали кримінального провадження”. За його словами, групу інвалідності йому призначили у 2017 році, ще задовго до призначення на посаду. Олійник переконує, що хвороба не перешкоджає йому виконувати службові обов’язки.

Затримання керівниці Хмельницької МСЕК – деталі

4 жовтня керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу та її сина, який обіймав керівну посаду у Пенсійному фоні на Хмельниччині, викрили у незаконному збагаченні. Під час обшуків у них знайшли лише готівкою майже 6 мільйонів доларів США у різних валютах.

Крім того, ця родина володіє, зокрема, 30 об’єктами нерухомості в Хмельницькому, Львові та Києві, а також 9 елітними автівками, корпоративними правами на 48 млн грн, готельно-ресторанним комплексом в одному із парків Хмельницького. За кордоном у їхній власності нерухоме майно в Австрії, Іспанії та Туреччині. На валютних закордонних рахунках родина також “накопичила” майже 2,3 млн доларів США.

Крупу підозрюють у незаконному оформленні інвалідності чоловікам, які намагались уникнути військової служби. Її відправили під варту на 60 діб із можливістю внесення застави розміром 500 млн грн.

ЗакарпатПост