Ліків від застуди не існує: поради, як полегшити симптоми

Десятки «противірусних» препаратів, які рекламуються, не дієві. ГРВІ проходить у середньому за 7 днів. Усе, що можна зробити – це полегшити симптоми.

Як поліпшити свій стан при застуді:

Багато пийте. Вода, теплий чай допомагають послабити закладеність носа та запобігають зневодненню.
Відпочивайте. Тіло має витрачати енергію на одужання.
Стежте за якістю повітря в кімнаті — робіть регулярні провітрювання.
Пом’якшити біль у горлі допоможуть ополіскування солоною водою, м’ятні льодяники чи охолоджувальний спреєм.
Полегшуйте нежить. Промивайте ніс сольовим спреєм. Використовуйте судинозвужувальні засоби з дотриманням інструкції.
Не терпіть біль, ломоту та гарячку. Полегшити стан допоможуть парацетамол або ібупрофен. Дотримуйтеся дозування в інструкції.
Якщо після кількох днів вам не стає краще або стає гірше – зверніться до свого лікаря.

НЕ приймайте антибіотики. Вони недієві проти вірусів і можуть зашкодити.

У ХХ столітті антибіотики стали справжнім порятунком для людства, а в ХХІ можуть стати однією з головних загроз. Усе через їх неправильне та безконтрольне приймання. Люди так захопилися антибіотиками, що вживають їх навіть тоді, коли в цьому немає потреби.

У результаті мікроорганізми, які мали гинути під впливом цих препаратів, стають до них стійкими. Антибіотик більше не може виконувати свої функції і з часом у нас не залишиться ліків від багатьох інфекцій. Уже зараз через антимікробну стійкість у світі помирає 700 тисяч людей щороку.

Як правильно приймати антибіотики

Головне правило – керуйтеся виключно призначенням лікаря. Визначити бактеріальну природу хвороби можна тільки лабораторно, а приймаючи антибіотики “про всяк випадок” ми завдаємо шкоди здоров’ю і сприяємо антибіотикорезистентності. Так, більшість застуд включно з грипом не потребують антибіотиків, адже викликаються вірусами, на які ці препарати не діють.

Якщо лікар уже призначив антибіотик, не можна самостійно змінювати дозу чи припиняти прийом препарату, якщо почали почуватися краще. Саме недолікована хвороба, незавершений курс прийому антибіотиків роблять бактерії, що лишилися в організмі, стійкими до цього препарату.

Кожен антимікробний препарат призначений для конкретного антибіотика, як ключ до замка. Про це, зокрема, сказано в інструкції. Тому не можна призначати собі антибіотик самостійно чи користуватися порадами знайомих, яким “допомогло”. Аналогічно не діліться своїм антибіотиком з іншими. Лише лікар може підібрати правильні ліки, радить НСЗУ.

ЗакарпатПост

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *