Стало відомо, скільки в Ужгороді сакур

Про це найкраще знає Ужгородський міський голова, до якого ми й звернулися за роз’ясненням.

«За різними підрахунками у місті зараз росте щонайменше 4-5 тисяч сакур. Жодне місто України не може похвалитися такою кількістю цих екзотичних дерев. Кожного року у період цвітіння сакури до нашого Ужгорода приїжджає дуже багато гостей – не тільки з України, а й із-за кордону. Із середини квітня і до середини травня всі місця у готелях і хостелах нашого міста заброньовані далеко наперед.

Цього року теж. Сакури – це родзинка Ужгорода, без них ніяк, у туристів наше місто весною асоціюється переважно із цвітінням японської вишні. Але крім них у місті, багато й інших унікальних дерев. Наприклад, неймовірно гарно цвітуть яблуні Недзвецького, сливи Піссарда – багато хто плутає їх із сакурами через дуже подібний цвіт. Цвіте також магнолія, мигдаль, Юдине дерево, тюльпанове дерево – взагалі Ужгород весною надзвичайно чарівний. Утім, він прекрасний у будь-яку пору року, і це без жодних перебільшень. Зараз до озеленення міста, висадження нових дерев, у тому числі сакур, вперше за десятиліття протягом двох останніх років ми почали підходити системно. Тільки минулої осені та цієї весни в Ужгороді посадили понад 170 молодих сакур, узагалі минулого року на вулицях і прибудинкових територіях міста додалося 700 нових дерев. Восени садили сакури у центральній частині міста, до прикладу, у районі Галагов – де, за історичними даними, були висаджені перші ужгородські сакури. Вони і зараз там ростуть, вік деяких сягає близько 100 років. І це найстаріші сакури, думаю, не лише на Закарпатті», – зазначив Богдан Андріїв.

Більше про унікальні ужгородські сакури і як вони потрапили до Закарпаття читайте в закарпатській газеті «НЕДІЛЯ» від 22 квітня

zakarpatpost.net

 

Коментування вимкнено