Європарламент знову закликав Україну до реформ

В Страсбурзі в рамках пленарного засідання Європейського парламенту пройшло обговорення ситуації в Україні після президентських виборів. Ключовими лунали слова „політична стабільність”, „реформи”, „наближення до ЄС”. 

Зі вступною промовою до парламентарів звернувся новопризначений європейський комісар з питань зовнішньої політики та європейської політики сусідства Штефан Фюле. Раніше очікувалося, що виступить віце-президент Європейської Комісії Кетрін Ештон, але вона доручила це зробити єврокомісару Фюле.

Традиційні заклики

Заява, хоча і розпочалася яскравими словами про те, що зараз для України настав час діяти, звелася до закликів вдатися до невідкладних дій у сфері проведення реформ і відновлення співпраці з МВФ. Щодо європейської перспективи, то були висловлені сподівання на те, що необхідні зміни в Україні будуть впроваджені з дотриманням європейських стандартів. Це ж,  у свою чергу, принесе зиски після того, як буде введена в дію Угода про асоціацію. Але наближення до ЄС залежить від якості роботи в самій Україні, наголошували у Європарламенті.

Щодо проведених президентських виборів, то пролунала вже відома оцінка про те, що  українська демократія продовжує свій процес консолідації. Також єврокомісар Фюле заявив, що Україна може бути важливим прикладом для своїх сусідів.

Знову про європейську перспективу

Європейські депутати висловлювалися відвертіше – Україні треба дати європейську перспективу. Так, у своєму виступі депутат Лена Коларска-Бобінська зазначила, що виборча кампанія підтвердила бажання політичних еліт в Україні продовжувати процес інтеграції з ЄС та встановити добросусідські відносини з Росією. За її словами, ЄС має це вітати. „В той же час Україна повинна пришвидшити свої реформи, і якщо прогресу досягнуть, то ЄС має подумати над тим, щоб дати обіцянку членства для України”. Вона також впевнена, що реформи – це єдиний шлях для кращого майбутнього.

dw-world.de