У США пропонують відмовитися від долара

[Total: 0    Average: 0/5]

На розгляд законодавців Південної Кароліни надійшов законопроект, що скасовує ходіння американського долара як офіційного платіжного засобу на території штату.

Як передає CBS News, ініціатива належить конгресмену-республіканцю Майку Піттсу (Mike Pitts), який пропонує замінити зелені банкноти золотими і срібними монетами.

“Німці не чекали, що їхня економічна система впаде, але в 1930-х для покупки шматка хліба їм була потрібна ціла пачка грошей, – пояснив Піттс в інтерв’ю. – У Радянському Союзі не думали, що їхня система може впасти, але це сталося. Те ж саме може статися і в нас”. На думку республіканця, федеральний уряд з неприпустимим розмахом витрачає гроші, і друкує їх.

Скептики впевнені, що пропозиція Піттса буде визнана неконституційною, а саму ідею про використання золотої та срібної валюти важко реалізувати через коливання ціни на ці дорогоцінні метали. Сам конгресмен наполягає, що золото і срібло краще “паперу з чорнилом”, а федеральний уряд обмежує права штатів і веде країну до економічного колапсу.

Майк Піттс не вперше виступає з пропозиціями, які отримують резонанс у США. Наприклад, перед Різдвом 2008 року за його ініціативою – Піттс є завзятим мисливцем – законодавці влаштували в Південній Кароліні податкові канікули для продавців вогнепальної зброї.

tsn.ua

Comments are closed.