Міносвіти запропонувало нові правила вступу до ВНЗ
Цього року при вступу до ВНЗ буде враховуватися середній бал атестату. Про це заявив міністр освіти Дмитро Табачник в ефірі одного з телеканалів.
“Середній бал атестату буде враховано. Цього року”, – сказав він.
За словами міністра, також “збережеться зовнішнє незалежне оцінювання”.
“ЗНО буде розглядатися як шлях до підвищення якості освіти, а не так, як безпідставно два роки було дано ляпас всім вчителям, всім викладачам, як тільки засіб боротьби з корупцією”, – зазначив Табачник.
“За тестування будь-яка дитина може максимально набрати до 600 балів, а за шкільний атестат ми хочемо запропонувати, щоб він враховувався в кількості до 200 балів. Тобто до четвертої частини”, – пояснив він.
Міністр також зазначив, що вступних іспитів до ВНЗ у цьому році не буде.
Водночас Табачник заявив, що у майбутньому можуть бути запропоновані зміни до законодавства, які дозволять “кращим університетам проводити свої мотиваційні іспити”.
“Це мотиваційне есе, дуже популярне в США, тести на лідерство, на комунікативність”, – зазначив він.
Крім того, Табачник заявив: “В цьому році, врешті решт, будуть вперше видані до кожного диплому про вищу освіту вкладиші єдиного європейського зразка, і кожен зможе продовжити свою освіту”.
Також міністр зазначив, що “Вища атестаційна комісія продовжує разом з Академією наук наполягати на збереженні двох наукових ступенів – доктор філософії по спеціальності, доктор філософії та медицини, та доктор наук”.
“Я думаю, що ми це збережено, тому що інакше – це руйнація українських потужних наукових шкіл”, – додав він.
Нагадаємо, цього року випускники українських шкіл матимуть змогу складати тести зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) тією мовою, якою вони навчалися в школах, зокрема російською.
Про це заявив віце-прем’єр з гуманітарних питань Володимир Семиноженко. Зараз, нагадаємо, тестування можна проходити лише українською мовою.
“Була допущена нерівність і нерівна конкурентність абітурієнтів щодо мови складання незалежного тестування. Наш принцип, який буде закладено, – якою мовою він закінчив школу, наприклад, закінчив угорську школу в Мукачевому, закінчив школу з болгарською мовою навчання, російські школи, українські – будуть здавати на тій мові, на якій вони навчалися”, – наголосив урядовець.
При цьому віце-прем’єр наголосив, що уряд встигне підготувати необхідні тести на всіх мовах, на яких в українських школах ведеться навчання.