Закарпатець Василь Варцаба вийшов у люди… У Івано-Франківську

Новий начальник обласної міліції Прикарпаття генерал-майор Василь Варцаба, так би мовити, вийшов в люди. Точніше, зустрівся з представниками засобів масової інформації, пообіцявши, що такі заходи відбуватимуться щомісяця. Передусім для того, аби населення області було в курсі, яка криміногенна ситуація склалася на Прикарпатті і, звісно, що робить міліція в цьому річищі. Отож і свій виступ Василь Миколайович розпочав саме з оцінки того, що діється на наших теренах. Доповідь генерал розбив на три блоки: позитив, негатив і які заходи вживатимуть для подолання останнього. Нагадаємо, що упродовж 2003-2004 років він очолював УМВС України в Закарпатській області.

Якщо й ми почнемо з позитиву, то укотре констатуємо, що наша область на тлі України є однією з найменш криміногенних. Протягом першого кварталу цього року зареєстровано 1494 злочини, з яких 538 належать до категорії тяжких та особливо тяжких. Рівень злочинності в розрахунку на 10 тисяч населення на Прикарпатті становить 10,8 злочину і є найнижчим у державі. Начальник обласної міліції, як і всі його попередники, традиційно відзначив, що такому станові справ сприяє законопослушність та богобоязність місцевих жителів. Проте, з подальшої його розповіді можна зробити висновок, що таких людей у нас стає все менше.

Наприклад, маємо проблему з убивствами. Якщо за перші три місяці минулого року зареєстровано лише один такий злочин, то цього року тільки в першому кварталі їх було скоєно 12. Щоправда, дев’ять з них сталися на побутовому ррунті і всі вбивства розкрито. Та ми про це напишемо окремо.

Стосовно ж інших проблем, на яких зупинився Василь Варцаба, то це збільшення кількості злочинів з використанням зброї, зростання групової злочинності, правопорушень серед неповнолітніх. Чимраз більше наші громадяни скоюють різні протиправні дії у стані алкогольного сп’яніння.

Попри те, що загалом кількість розкриття злочинів в області збільшилась, у тому числі й тих, котрі були скоєні в минулі роки, проте, як зазначив Василь Миколайович, стан справ з пошуками винуватців, які завдали тяжких тілесних ушкоджень, ще на неналежному рівні. Так само менше викрито злочинів, пов’язаних з наркоманією, яка зростає по всій Україні, відповідно й в області. «Практично жодна дискотека не відбувається, аби там не розповсюджували наркотики», — зазначив начальник обласного УМВС. За його словами, також непочатий край роботи у сфері боротьби з економічною злочинністю.

Серед тих шляхів, завдяки яким новий «шеф» прикарпатської міліції має намір вплинути на ситуацію, є, зокрема, й посилення профілактики злочинності. Як цілком слушно зауважив Василь Варцаба, мало втіхи потерпілим, яким, скажімо, обікрали квартиру, від того, що злодія засудять, коли вже неможливо повернути втрачене майно. З цією метою відбуватиметься так зване відпрацювання районів області, зокрема місцевих райвідділів внутрішніх справ, для інспектування яких розроблено нову методику.

Начальник УМВС в області особисто братиме в цьому участь, у тому числі й здійснюючи прийом місцевих жителів. Таким чином, вважає він, зможе безпосередньо довідатися як про ситуацію у районі, так і думку населення про діяльність тамтешніх правоохоронних органів. А після цього робитимуть відповідні висновки. Йдеться, зокрема, про «чистку» в цих структурах від, як висловився Василь Миколайович, «ледацюг» та нечистих на руку працівників. Минулого тижня, наприклад, звільнили чотирьох співробітників Державтоінспекції, котрі займалися поборами на дорогах. Брали, мовляв, тому, що треба давати «наверх».

— Нікому нічого не треба давати! — зазначив начальник міліції, принагідно попросивши журналістів ще раз нагадати жителям області номер «телефону довіри» УМВС — 3-24-13, за яким вони можуть звернутися не лише з приводу якогось правопорушення, а й з приводу зловживання з боку працівників міліції.

Звісно, що журналісти не могли не поцікавитися, чому Василь Варцаба кілька років перебував у розшуку. Це малоприємне запитання не збентежило його. «Якщо маєте бажання, можу конкретно розповісти», — наголосив він. А так, у двох словах, виходить, що то було переслідування на політичному ррунті. Нині всі звинувачення з нього знято, про що свідчать, зокрема, два відповідні вироки суду. і водночас новий начальник прикарпатської міліції запевнив журналістів, що у діяльності очолюваної ними структури ніякої політики не буде, а все робитиметься для захисту прав, свобод та законних інтересів громадян.

galychyna.if.ua