На Закарпаття туристи їдуть на цвітіння сакур, вино та в Долину нарцисів

До мільйона туристів на травневі свята очікують у Закарпатті. Усі вони з’їхалися та ще їдуть до регіону, аби помилуватися цвітінням сакур, в яких нині потопає Ужгород, скуштувати вина на винних фестивалях, а ще – помилуватися єдиною у світі Долиною нарцисів.

«Сльози Тимошенко», «Радість Президента» та «Шуфрич у бокалі» – такі винні й горілчані напої могли скуштувати цими днями гості фестивалю «Сонячний напій», що два дні поспіль проходив в Ужгороді. Туристи жартують: ще до останніх виборів високо котувалася горілка «Сльози Януковича», а вино – «Юлина радість». Щоправда, політика не впливає на бажання українців добре відпочити, тому чимало їх з’їхалося цими днями саме до Закарпаття: тут два тижні поспіль щоденні фестивалі й змагання, конференції, фести та атракції. Олег з Дніпропетровська приїхав з дружиною та двома дітьми, каже, душею відпочив, за спорожнілим гаманцем не сумує.
«Приїхали з родиною відпочивати на Закарпаття. Потрапили на фестиваль вина. Дуже нам сподобалося, накупили на 200 гривень вина, повеземо додому, аби родичі скуштували», – каже Олег.
Ще один гість – Володимир з Тернополя – цього року проміняв закордонний відпочинок на вітчизняний. Приїхав під час вихідних оздоровитися в закарпатських термальних басейнах і заодно помилуватися сакурами та відвідати фестиваль вина.
«Я хотів їхати за кордон, два роки в Туреччину їздив, цього року порівняв ціни й вирішив поїхати на термальні басейни в Закарпаття. І потрапив зараз на фестиваль вина», – розповів тернополянин.

Весняні свята компенсують безсніжні зими

Керівник туристично-інформаційного центру Закарпаття і завідуючий кафедрою туризму Ужгородського національного університету Федір Шандор розповідає, що лише в перші дні травня, за офіційними підрахунками, Закарпаття відвідали близько 500 тисяч осіб. Спеціалісти вже визнають: весняні свята допомагають компенсувати втрати через безсніжні зими в Закарпатті.
«Абсолютна більшість готелів зайнята на ці дні. В абсолютних цифрах це близько півмільйона туристів. Зайняті ще й зелені садиби, їх ніхто не обліковує», – каже Федір Шандор.
І організатори травневих фестивалів у Закарпатті, і самі місцеві мешканці тішаться з такої кількості туристів. Кажуть: і самі зароблять, і місцеві бюджети поповняться. А ще сподіваються, що за тиждень наплив туристів продовжиться – 9-10 травня приїдуть милуватися цвітінням долини нарцисів поблизу Хуста.

Надія Петрів, Радіо Свобода