На Закарпатті податківці роз’яснюють підприємцям порядок ведення Книги доходів та витрат

Перший такий семінар відбувся вчора, 6 травня 2010 року, в актовому залі Ужгородської районної державної адміністрації для суб’єктів господарювання-фізичних осіб м.Ужгорода та Ужгородського району, Перечинського та В.Березнянського районів, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування, повідомили у ДПА у Закарпатській області.

Участь у семінарі взяли фахівці ДПА у Закарпатській області та територіального відділення  Асоціації платників податків.

Як зазначив у вступному слові голова ДПА у Закарпатській області Василь Іванчо, проведення семінару зумовлене ситуацією, яка склалася у місті Ужгороді у зв’язку з недостатньою обізнаністю порядку ведення Книги доходів і витрат суб’єктами підприємництва, що перебувають на спрощеній системі оподаткування. Це виявилося під час проведення операції “Щит”.

Василь Іванчо повідомив присутнім на семінарі платникам, що комплекс оперативно-розшукових, перевірочних та профілактичних заходів під умовною назвою “Щит” проводиться із 7 квітня 2010 р. за вказівкою керівництва ДПА України. Операцію спрямовано на протидію незаконному переміщенню товарів через Державний кордон та їх подальшому обігу на внутрішньому ринку України, виявлення та руйнування схем ухилення від оподаткування у вказаній сфері та мобілізації коштів до бюджету.

“Ми дізналися про стурбованість платників, зокрема, через територіальне відділення Асоціації платників податків, до якого надійшло декілька звернень від суб’єктів господарювання м.Ужгорода щодо проведення податковими органами області незрозумілих масових рейдових перевірок суб’єктів підприємництва, які здійснюють торгівлю ювелірними, хутряними та шкіряними виробами, іншими промисловими товарами”, – сказав Василь Іванчо і підкреслив, що, починаючи із 27 квітня, ДПА в області перевірки не проводилися, крім вивчення питання легалізації найманої робочої сили та заробітної плати.

Керівник закарпатських податківців повідомив, що з метою усунення конфліктної ситуації Державна податкова адміністрація у Закарпатській області протягом травня проведе ряд семінарів по всій області, на яких фахівцями буде роз’яснено порядок ведення Книги доходів та витрат щонайбільшій кількості підприємців. В.Іванчо запевнив присутніх, що план проведення перевірок ДПА в області буде скориговано з урахуванням плану-графіку семінарів з цього питання, тобто перевірки в тому чи іншому районі будуть проводитись лише після проведення семінарів. Першочергова мета, яку ставить сьогодні перед собою керівництво Державної податкової адміністрації у Закарпатській області – не покарати, а переконати суб’єктів підприємництва легалізувати доходи та найману робочу силу – резюмував голова ДПА в області.

Про порядок ведення книги обліку доходів та витрат, актуальні питання оподаткування розповів начальник управління оподаткування фізичних осіб ДПА у Закарпатській області Микола Бутенко. На особливостях проведення перевірок державною податковою службою з питань дотримання вимог чинного законодавства в сфері готівкових розрахунків детально зупинився начальник управління податкового контролю юридичних осіб ДПА в області Віталій Кричко.

Голова  правління  ТВ  АППУ Марта  Волощук  окреслила основні  напрями  діяльності Асоціації платників податків України. На важливості участі громадськості у боротьбі з корупцією в органах державної податкової служби закцентував увагу начальник відділу внутрішньої безпеки при ДПА  у Закарпатській області УВБ ДПА України Віталій Яценюк.

Наприкінці семінару лектори відповіли на питання платників податків, а також надали індивідуальні консультації.