У закарпатському Страбичово живе цілитель від Бога

Чи часто зустрінеш людину, яка багато чого досягла у своєму житті і не любить хвалитися своїми успіхами. Людину, яку знають і поважають у всьому світі, яким гордиться країна. Він допоможе всім (що у його силах), хто до нього звернеться. Він не робить собі реклами. Його самі знаходять. Це справді людина з великої букви, точніше лікар. Багато хто знає, що на Закарпатті, у невеликому селі Страбичово Мукачівського району, живе феноменальний лікар — Іван Йосипович Мучичка. У народі його називають «костоправ від Бога», адже допоміг стати на ноги не одним, котрі й так уже зневірилися у медицині. У науці — видатний спеціаліст зі сфери мануальної терапії (допомагає людям із проблемами хребта).

До нього звертаються за допомогою з усього світу. Ціну за лікування він не виставляє.

Змалку Іван Йосипович цікавився медициною. Пригадує, в дитинстві був дуже білявим, то дядько часто жартував: «Іване, в тебе така голова біла, ким будеш — лікарем чи священиком». Малий Іванко почав задумовуватися над майбутньою професією. І вже тоді вирішив стати лікарем. «Потім мене стали дражнити в селі Дохтор», каже пан Іван.

Після здобуття медичної освіти навчався у молдавської цілительки з мануальної терапії Надії Макарівни. Проте не було письмового підтвердження про навчання. Отримавши на Закарпатті направлення від головного лікаря П. Любки, Іван Мучичка поїхав на Полтавщину, де й став одним із учнів відомого лікаря Миколи Касьяна (зараз уже покійного), занесеного до Книги рекордів Гіннесса, який вилікував близько двох мільйонів чоловік з усього світу. Свого вчителя Іван Йосипович згадує теплими словами.

«Я приїхав саме тоді, коли Касьян набирав учнів. Нас було п’ятнадцятеро. Кожен мав «прочитати» хребет хворого, після такого «іспиту» нас залишилося лише троє. Касьян — пряма людина, водночас дуже добра. Двомісячне навчання дуже зблизило з учителем. Ми були хорошими друзями».

У важкі роки життя в Україні Іван Йосипович виїжджав до Італії на заробітки. Заробляв безпосередньо своїм вмінням «вправляти» кістки. За це йому там платили щедро. Невдовзі став одним із відомих лікарів у Італії.

Через чудодійні руки лікаря Мучички пройшло близько 30 тис. людей з різних країн, з них чимало відомих осіб. Сам Іван Йосипович не дуже охоче розповідає про це, не називає імен.

У кабінеті головного лікаря Страбичівської поліклініки, де саме й працює Іван Мучичка, вас зустрічає кремезний на вигляд чоловік у білому халаті. Чи спаде на думку, що ця сильна людина має тонку, вразливу душу? «Я би не зміг лікувати дітей. Якщо би вони почали плакати — я б заплакав разом з ними».

Своїх пацієнтів п. Іван приймає в будь-який час. «Хтозна-звідки вони приїхали?» — каже.

Його колишні пацієнти кажуть: « Це не просто лікар — це лікар від Бога. Коли б хто не приїхав, він ніколи не відмовляє, навіть після важкого робочого дня. Зустрічає завжди з посмішкою, проводжає — жартома. Проведе пальцями по хребту і вже знає в чому біда».

«Мій батько не міг ходити без сторонньої допомоги через викривлення хребта. Це страшна хвороба, коли неможливо ні сидіти, ні спати, — каже Юрій. — Ми давно чули про Івана Йосиповича, тож звернулися до нього. Після першого сеансу — йому полегшало, після другого — почав сам ходити без допомоги. Хай Бог дає Івану Йосиповичу довгі роки життя».

Не один пацієнт виходив із клініки від лікаря Мучички зі сльозами вдячності на очах. Не всі знають, що це, коли ти заходиш із молитвою благання на вустах і виходиш з молитвою вдячності.

Неодноразово лікареві пропонували престижну роботу не тільки у великих містах України, а й за кордоном. Проте, за словами Івана Йосиповича, це — не його мрія.

Оля Білей, РІО