Президент Росії відправив мера Москви Юрія Лужкова у відставку у зв’язку з втратою довіри президента

Указ “Про дострокове припинення повноважень мера Москви”, який був підписаний вранці у вівторок, 28 вересня, набуває чинності негайно.

Лужков позбавлений займаної посади у зв’язку з втратою довіри президента країни. Прес-секретар Дмитра Мєдвєдєва Наталія Тімакова зазначила, що найближчим часом глава держави не збирається зустрічатися з колишнім градоначальником.

Юрій Лужков займав пост столичного градоначальника більше 18 років.

Нагадаємо, минулий тиждень Лужков провів разом з сім’єю в Австрії, де зустрів своє 74-річчя. 27 вересня він вийшов на роботу і заявив, що не планує подавати у відставку за власним бажанням.

Раніше ряд російських телеканалів розповсюдив сюжети з різкою критикою на адресу Лужкова і його дружини. Перший канал розповів про московських пробках, на РТР робився акцент на руйнуванні архітектурної спадщини Москви, а телеканал НТВ у рамках програми НП. Розслідування випустив фільм “Справа в кепці”, авторами якого стали журналісти, які готували скандальний фільм “Хрещений батько” про президента Білорусі Олександра Лукашенка.

15 вересня ЗМІ повідомили, що в адміністрації президента РФ і уряді Росії погодили кандидатури можливих наступників Лужкова на посаді мера Москви. До списку увійшли чотири прізвища: віце-прем’єри РФ Сергій Собянін і Сергій Іванов, міністр Сергій Шойгу і колишній калінінградський губернатор Георгій Боос.

Дружина Лужкова Олена Батуріна, коментуючи ситуацію навколо інформаційної кампанії проти неї та її чоловіка, висловила припущення, що те що відбувається пов’язане з президентськими виборами 2012-го року. На її думку, в Кремлі побоюються, що мер при наближенні виборів може зайняти позицію не президента Мєдвєдєва, а прем’єра Путіна.

tsn.ua