Українські вчені створили Інтернет майбутнього

Вчені одеської академії розробили технологію, яка може стати основою Інтернету майбутнього. Наразі аналогів даній розробці не існує.

Вчені Одеської академії зв’язку імені А.С. Попова заявили, що зробили прорив у сфері телекомунікацій – їх ідеї мають всі шанси через декілька десятиліть лягти в основу Інтернету майбутнього.

Технологія отримала назву UA-ITT (Українська Інтегрована Технологія Телекомунікацій). Один з авторів розробки – доцент Віктор Тихонов розповів, що мова йде про абсолютно новий принципі побудови Всесвітньої Мережі. Як відомо, з 1980-х років вона функціонує, використовуючи протокол TCP-IP, який стандартизує обмін інформацією між різними комп’ютерами (а сукупність пов’язаних між собою комп’ютерів – це і є Інтернет).

Дані, які треба передати, дробляться на так звані пакети, що мають стандартну величину. Але це не дозволяє Мережі працювати у насправді реальному часі, стверджує Тихонов.

“Навіть при перегляді онлайн-відеотрансляцій все одно потрібен буфер, куди закачується фрагмент відео, який потім ви будете дивитися, поки йде закачування наступного. Тобто, все одно є затримка”, – говорить учений.

За його словами, те ж саме і з телефонним зв’язком, наприклад, через популярну програму “Скайп”. Прискорити процес можна замовивши у провайдера велику пропускну здатність мережі (трафік), але це – гроші.

“Ми ж пропонуємо замість пакетів передавати сегменти з розміром, який варіюється – під кожну конкретну задачу. Скажімо, для телефонного зв’язку сегменти будуть маленькі, для передачі цілих файлів – великі”, – підкреслив Тихонов.

Варіювати передбачається і пропускну здатність мережі, причому автоматично і незалежно від провайдера.

“Така система буде дешевою і, головне, швидкою, працювати дійсно в реальному часі”. – впевнений винахідник.

За його словами, аналогів цій розробці немає: “Наші колеги – наприклад, Група для вирішення задач проектування Інтернету, IETF, займаються тільки поліпшенням TCP-IP, ми ж пропонуємо інший підхід”.

Крім Інтернету майбутнього, зв’язківці розробили ще й унікальну систему захисту тінейджерів від шкідливих сайтів, перш за все порнографічних.

Суть розробки в тому, що в навчальному закладі встановлюється проксі-сервер, який фільтрує інформацію за допомогою бази даних заборонених ресурсів. У кінці дня з цього сервера в ОНАЗ надходять дані про сайти, які відвідували школярі або студенти.

В свою чергу експерти академії аналізують найпопулярніші на предмет наявності недозволеного контенту і оновлюють базу, що повертається назад до користувача. “А що забороняти, вирішує сама школа: порнографію, відео, онлайн-ігри і т.д.”, – наголосив автор ідеї, проректор академії зв’язку з наукової роботи Вадим Каптур. За його словами, до сервісу підключилися вже кілька десятків шкіл і вузів країни.

На думку вченого, введення мережевої цензури має і економічний ефект. Він пояснив, що коли неможливо грати в онлайн-ігри і дивитися фільми, в десятки разів зменшується загальний трафік.

tsn.ua