Ужгород: Поет Василь Густі та літературознавець Лідія Голомб — лауреати Всеукраїнської літературної премії імені Зореслава
Вчора у приміщенні Державного архіву Закарпатської області в Ужгороді відбулося урочисте нагородження лауреатів Всеукраїнської літературної премії імені Зореслава.
Премія заснована у жовтні минулого року Закарпатською організацією Національної спілки письменників України та народним депутатом України, письменником та меценатом Станіславом Аржевітіним для вшанування та збереження пам’яті про культурно-освітнього та релігійного діяча Зореслава (Степана Михайловича Сабола (1909-2003), ім’я якого у радянські часи було під забороною. У духовних колах український поет, публіцист та доктор теології був добре відомий як отець Севастіян Чину Святого Василія Великого.
Метою літературної нагороди є підтримка діяльності літераторів та науковців, які популяризують творче надбання Закарпаття та сприяють духовному відродженню України.
Як розповів співголова комісії по присудженню премії, голова Закарпатської організації НСПУ Петро Ходанич, на розгляд комісії, яка формується з числа відомих письменників та науковців, надійшло чимало творів з різних регіонів, але відібрано було всього 4 книги, які відповідали встановленим вимогам. Саме вони були висунуті на здобуття премії.
Лауреатами ж Всеукраїнської літературної премії імені Зореслава за 2009 р. стали: в жанрі поезії – Василь Густі за збірку “Ріка під кригою” (видавництво “Карпати”), у галузі літературознавства – Лідія Голомб за книги “Новаторські тенденції в українській літературі кінця ХІХ – перших десятиліть ХХ ст.” (видавництво “Гражда”), “Василь Пачовський. Закарпатські сторінки життя і творчості” та “Петро Карманський. Життя і творчість”. Переможці, крім диплома лауреата, отримали грошову винагороду у розмірі 3500 гривень. Особисто привітати переможців приїхав з Києва співголова та фундатор премії Станіслав Аржевітін.
Нагадаємо, що першими лауреатами премії у 2009 р. стали: у жанрі поезії – Лідія Повх за збірку віршів “Секрети словоскладання” (“Видавництво Олександри Гаркуші”) та у жанрі прози – Сергій Федака за історичний роман “Карпатський кросворд” (видавництво “Карпати”).
Оксана Чужа, Закарпаття online