Ужгород: Новостворену Асоціацію онкологів Закарпаття очолив доктор медичних наук Адрій Русин

Онкологи Закарпаття об’єднались в Асоціацію, президентом якої обрали д.м.н.,  проф., головного лікаря обласного клінічного онкологічного диспансеру Андрія Русина. Медики переконані, що створення такого об єднання допоможе не тільки постійно обмінюватись досвідом з колегами, проводити наукові конференції, майстер-класи із залученням провідних фахівців-онкологів України, але й що найголовніше – надавати на більш сучасному рівні допомогу онкохворим області.

Як зауважив Андрій Русин, д.м.н., проф., головний лікар ЗОКОД: «Асоціація була створена з метою покращення надання медичної допомоги онкохворим Закарпатської області та захисту інтересів своїх членів-лікарів онкологів. Це потрібно, щоб згуртувати профільних спеціалістів і надати можливість акумулювати кошти та благодійні внески для проведення наукових заходів, конференцій, навчання спеціалістів, а також для надання допомоги пацієнтам нашої області». Окрім цього асоціація займатиметься і благодійними проектами. Так, днями асоціація онкологів спільно з фондом «Художники-дітям» під патронатом обласної ради і губернатора, буде проводити благодійну виставку- продаж робіт художника Наума Репкіна.

Також новоствореною асоціацією 3 грудня була проведена і перша науково-практична конференція, де ключовими питанням обговорення стали невідкладні стани в онкології. Онкологи запросили своїх колег-хірургів з усіх районів області, щоб спільно виробити тактику лікування найважчих та складних випадків. Це – кровотечі в онкологї, шлункова непрохідність, перфорація і ускладнення пухлин. Зверталась увага на якість та інформативність аналізів крові, на розробку уніфікованої тактики лікування пацієнтів.

Під час конференції виникла жвава дискусія, що свідчила про неоднозначні погляди як хірургів так і онкологів, на такі операції як кишкова непрохідність,

Звертаючи увагу на важливість таких спільних конференцій доцент курсу онкології медичного факультету УжНУ Василь Петах підсумував: «Лікар повинен вчитися все життя. Сьогодні на конференції мова йшла про ускладнення та складних хворих онкологічного профілю. Ці ускладнення частіше лікують хірурги, які недостатньо володіють онкологічними знаннями. Йшлося про те, щоб навчити наших хірургів лікувальній тактиці при дуже складних варіантах хворих. Впевнений, що конференція збагатила їх знаннями та показала шлях, яким потрібно йти. Також вирішувалось питання співпраці з районними хірургами, адже саме до них поступають онкологічні хворі і саме вони перші надають їм допомогу. Вся складність з тактикою лікування полягає в тому що хірурги вирішують питання тільки ургенції і не всі сьогодні знають перспективи лікування онкохворого, тобто є променева терапія, хіміотерапія тощо. Подібні конференції надзвичайно важливі – вони вчать районних хірургів правильній тактиці і сприяють розробці доктрини послідовності в загальних питаннях онкології і хірургії».

Прес-центр УОЗ в Закарпатській області